Сімейний лікар у Чехії: як знайти і чому це обов’язково

Кожен іноземець мусить бути зареєстрований у сімейного лікаря.

Сімейний лікар у Чехії: як знайти і чому це обов’язково

Чому обов’язково мати сімейного лікаря в Чехії та як його знайти лікаря? Про це пише ProUkraїnu.

Хто такий сімейний лікар і чому це обов’язко

Лікар загальної практики чи сімейний лікар (praktický lékař) у Чехії – це терапевт, який проводить профілактичні огляди, робить щеплення, виписує направлення, оформляє лікарняний лист та інше. Часто один сімейний лікар у Чехії може зареєструвати всіх дорослих членів родини.

Як вказано на сайті Magistrát hl. m. Prahy, кожен іноземець мусить бути зареєстрований у сімейного лікаря. Саме до терапевта можна звернутися з будь-яким питанням та регулярно проходити профілактичні огляди (preventivní prohlídky). Також саме сімейний лікар надає необхідні направлення до інших лікарів-спеціалістів (наприклад, невролога, уролога, дієтолога та інших). До деяких спеціалістів ви можете звернутися без направлення. Крім того, необхідно ходити на регулярні огляди до лікарів-спеціалістів: стоматолог (двічі на рік), гінеколог (зазвичай, раз на рік) та інші. Часто до інших лікарів, навіть із направленням, потрібно реєструватися наперед і можливі довгі черги.

Дітей реєструють та проводять медичні огляди педіатри. Дорослі повинні забезпечити, щоб їхні діти регулярно відвідували свого лікаря.

 Де шукати сімейного лікаря?

Znamý lekař – найпопулярніший ресурс для пошуку сімейних лікарів та інших спеціалістів. Також чеський сайт uLékaře.cz створив українську версію. Тут безкоштовно консультують та записують до лікаря у всій Чехії.

Як працює україномовна служба uLékaře.cz?

На сайт є бланк, який доступний українською мовою. Там потрібно описати свою проблему та заповнити необхідну інформацію. Після відправлення запиту, прийде підтвердження, а згодом і відповідь лікаря. У разі потреби зв’яжеться медсестра та допоможе знайти лікаря для особистого візиту.

Інші поради

Якщо тривалий час не вдається знайти сімейного лікаря, потрібно звернутися до VZP. Консультанти надсилають список лікарів, які набирають пацієнтів. Якщо станеться так, що й ці лікарі відмовили, попри те, що є вільні місця, то необхідно писати до страхової компанії. Працівники обіцяють вирішувати такі випадки індивідуально з клієнтом та лікарем.

Ще один спосіб знайти лікаря – це наприклад, переглядати сторінки у соціальних мережах міста або району, в якому ви проживаєте. Якщо звільняються місця або відкривають новий кабінет сімейного лікаря, то про це окремо повідомляють, наприклад, на Фейсбуці.