- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Скільки котів-біженців можуть мешкати у міській квартирі в Латвії?
Знайти в Латвії житло українським біженцям дедалі важче, а тим, у кого велика кількість домашніх тварин – практично неможливо.
Українка з окупованих територій ставить питання у фейсбук-спільноті «Українці в Латвії»: «Потребую поради. Хочу з сином переїхати до Латвії. Чи зможу я знайти житло, якщо в мене 5 котів?» В коментарях люди радять потенційній біженці шукати притулок в приватних оселях в сільській місцевості, адже мешканці багатоквартирних будинків не люблять сусідів з великою кількістю домашніх тварин і можуть скаржитися до поліції. До того ж, 5 тварин за латвійським законом – це вже «притулок». Ось як пояснюють подібну ситуацію на одному з ресурсів:
• Згідно з нормативними актами, для проживання однієї дорослої кішки потрібно п'ять квадратних метрів житлової площі. Тобто, п'ять кішок можна утримувати лише в тому випадку, якщо площа помешкання більша за 25 квадратних метрів.
• Якщо сусідам заважає запах, джерелом якого можуть бути кішки (точніше, якщо власниця тварин не в змозі забезпечити тваринам належний догляд, наслідком чого є бруд та неприємні запахи), сусіди можуть звернутися до Продовольчої та ветеринарної служби або до муніципальної поліції свого району з проханням провести перевірку.
• У разі підтвердження після перевірки інформації сусідів, залежно від ситуації, власниця кішок може або отримати припис у певні терміни привести своє житло у відповідність до вимог нормативних актів (наприклад, зменшити кількість вихованців до норми, знайшовши комусь із них інших господарів).
• Або, якщо буде констатовано кричущі порушення Правил утримання тварин, тварини можуть бути вилучені та поміщені до притулку, а їх власника притягнуть до адміністративної відповідальності.
Положення, що визначають загальні вимоги до утримання, продажу та виставлення домашніх тварин на публічних виставках, а також дресирування собак, права та обов’язки власника та утримувача домашньої тварини, визначено постановами латвійського уряду та Законом про захист тварин. Ознайомитися з його положеннями можна тут.
До того ж, існують правила утримання домашніх тварин, розроблені місцевою владаю. Для міст і селищ вони дещо різняться. Приміром, у місті Даугавпілс дозволено утримувати біля житлових будинків лише стерилізованих бродячих кішок, і це за умови, що вони будуть мешкати і «робити свої справи» на окремо виділеній території. Її необхідно узгодити з компанією-утримувачем житла. Місце, де годують таких кішок, повинно бути чистим та впорядкованим. Хазяйські коти можуть вільно гуляти за межами володіння чи утримання власника, якщо вони мічені, тобто мають зареєстрований мікрочіп. Закон про захист тварин передбачає, що за порушення вимог утримання тварин на фізичну особу може бути накладено штраф у розмірі до трьохсот п’ятдесяти штрафних одиниць – це 1750 євро