- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Скільки українців у Німеччині та інших країнах вже знайшли роботу
Найбільше працевлаштованих українців у Литві.
27% шукачів притулку з України вже інтегровані в німецький ринок праці. За цим показником Німеччина показує середні результати у порівнянні з іншими європейськими країнами. Про це свідчить дослідження Інституту досліджень зайнятості (IAB) в Нюрнберзі.
Найбільше працевлаштованих українців у Литві – 57%, за нею йдуть Данія (53%) і Польща (48%). А ось найгірші показники мають Фінляндія, Норвегія, Румунія та Іспанія – менш як 20%.
За роз’ясненням IAB, країни з високим попитом на низькокваліфіковану робочу силу мають вищий рівень зайнятості. Адже такі вакансії вимагають менше мовних та інших навичок, а отже і заповнюються швидше.
Важчою є інтеграція українців у країнах із рівнем безробіття, що постійно зростає. Адже це посилює конкуренцію на ринку праці. А ось розмір державної допомоги має зовсім незначний вплив на рівень працевлаштування, дійшли висновку дослідники.
Важливими є також і соціальні контакти. Так, у країнах, де і до початку повномасштабного вторгнення мешкало чимало українців, нині вищі й показники працевлаштування біженців. Велику роль мають і спільні мовні навички. Високий рівень володіння англійською мовою серед місцевого населення також позитивно полегшує інтеграцію українців.
Крім того, варто враховувати, що більшість шукачів притулку з України – це саме жінки із дітьми. Згідно з дослідженням, країни з кращими умовами для догляду за дітьми мають і вищий рівень зайнятості – зокрема Данія та Нідерланди. Повноцінний доступ до медичних послуг також підвищує показники інтеграції.
Натомість Німеччина дотримується принципу “спочатку мова”, тобто більш довгострокового підходу до інтеграції. За висновками експертів, це знижує рівень зайнятості в короткостроковій перспективі.