Скільки українців хочуть назавжди залишитись у Польщі

Лише кожен десятий українець зазначив, що хоче залишитись у Польщі назавжди.

Скільки українців хочуть назавжди залишитись у Польщі

Дослідники з Варшавського університету та Економіко-гуманітарного університету у Варшаві провели велике опитування серед українських біженців щодо життя, настроїв та їхніх подальших планів у Польщі. Про це пише RP.

Ініціатор дослідження доктор Роберт Станішевський розповів, що в новому опитуванні брали участь лише українські біженці, які опинилися в Польщі після повномасштабного вторгнення в Україну.

Згідно з результатами, більшість опитаних українців заявили, що хотіли б інтегруватися в польське суспільство. Протилежну думку висловили близько 20% респондентів.

Після війни майже половина біженців заявила про намір повернутися до України. Проте кожен десятий українець зазначив, що хоче залишитись у Польщі назавжди. Ще 16,5% відповіли, що планують залишитися в країні на якийсь час після того, як закінчиться війна в Україні. Інші зазначили, що ще не вирішили це питання.

Також у дослідженні з'ясувалося, що половина українських біженців має роботу. З них 30% одержують середній дохід понад 3 тис. злотих. Ще близько 10% українців навчаються, стільки ж біженців мають власний бізнес.

У свою чергу Роберт Станішевський розповів про зміни настроїв серед польського населення щодо підтримки українців. "Ми все ще хочемо допомагати, але не так рішуче і беззастережно, як минулого року чи у січні цього року", - сказав Станішевський.