- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Ставлення німців до мігрантів змінюється
2023 показав негативну динаміку — ставлення погіршилося.
Опитування щодо ставлення до мігрантів у Німеччині проводяться регулярно, на різних рівнях та різними структурами.
Опитування, проведене 2022 року, показало, що більшість німецьких виборців відкриті для імміграції. Особливо сильною була підтримка міграції, покликаної заповнити нестачу кваліфікованої робочої сили — таких респондентів набралося майже дві третини. Половина опитаних заявила, що міграція збагачує країну не лише економічно, а й у соціальних та культурних аспектах. Як ризики респонденти назвали можливе зростання правого екстремізму та расистського насильства. Характерно, що конфлікти з корінними жителями частіше пророкують респонденти з міграційним бекграундом, очевидно, спираючись на власний досвід.
Однак із зростанням числа мігрантів це ставлення погіршилося. Травневі опитування 2023 року показали посилення негативу щодо іммігрантів. Кожен другий громадянин хотів би, щоб Німеччина приймала менше біженців. Ці люди погодилися із твердженням, що імміграція приносить більше мінусів, ніж плюсів. Літніх людей із негативом щодо мігрантів виявилося більше, ніж молодих. Серед мешканців Західної Німеччини таких було менше. Максимум негативу показали прихильники AfD.
Це зрушення корелює з підсумками іншого опитування, проведеного влітку цього року. Він стосувався психологічного самопочуття громадян Німеччини. З'ясувалося, що приблизно дві третини німців почуваються пригнічено через кризу.
Більшість дивиться на політику та суспільство з песимізмом. Захисна реакція — втеча у своє приватне життя, ескапізм, як показали глибинні психологічні опитування трьох десятків людей. Організатори опитування оцінюють підсумки як драматичні та навіть загрозливі.
Проте експерти припускають, що зниження оптимізму щодо мігрантів є тимчасовим трендом. Корінне населення Німеччини неухильно старіє, частка працездатних громадян знижується. За словами експертів, люди зрозуміють, що праця мігрантів незамінна для об'єктів інфраструктури, у сфері охорони здоров'я, сільському господарстві та секторі послуг.