Ставлення поляків до українців погіршується

Зараз уже 17% респондентів декларують негативне ставлення до українців.

Ставлення поляків до українців погіршується

За останній рік кожен четвертий поляк змінив своє ставлення до українців на більш негативне.

Про це йдеться в дослідженні компанії Personal Service, оприлюдненому під час 32-го Економічного Форуму в польському місті Карпач, повідомляє Yavp.pl.

"Наше комплексне опитування показує, що 56% поляків не змінили свого ставлення до українців за останній рік. З іншого боку, 26 відсотків респондентів визнають погіршення ставлення до українців. Найчастіше на це вказують 25-34-річні респонденти (33%) та люди віком 18-24 і 35-44 років (по 30%)", - йдеться в повідомленні авторів дослідження.

Вони також наголошують, що зростання негативних настроїв можна побачити, порівнявши дані нового дослідження з дослідженням з початку 2023 року. Тоді 14% осіб зізналися у негативному ставленні до українців, що було на 4% більше, ніж на кінець 2022 року. Зараз уже 17% респондентів декларують негативне ставлення до українців.

Таким чином, можна помітити незначне, але послідовне зростання негативних настроїв.

Поляки на запитання, чому вони зараз гірше ставляться до східних сусідів, відповідають, що ті мають високі вимоги до допомоги Польщі (67% відповідей). Також у 36% відповідей вказувалося, що соціальна допомога громадянам України затягнута в часі й у Польщі її надто багато. Ще в 14 відсотків відповідей люди бояться, що Польща ризикує конфліктувати з Росією, тому що допомагає Україні.

"Ситуація посилюється тим, що витрати, пов’язані з війною в Україні, відбуваються в той самий час, коли поляки стикаються з шаленою інфляцією та зростанням платежів по кредитах. Це розчарування перетворюється на зниження готовності допомогти. Тим більше, що невідомо, коли закінчиться війна, а отже, як довго триватиме потреба підтримувати українців", - додають автори дослідження.