- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У Чехії набула чинності заборона одноразових пластикових виробів
Під заборону потрапили, наприклад, одноразовий посуд, столові прилади, трубочки-соломинки для напоїв, вушні ватяні палички, кріплення для повітряних кульок, упаковка для їжі «на винос».
У суботу, 1 жовтня, у Чехії набув чинності закон, який забороняє виробництво та продаж у країні деяких одноразових предметів із пластику. Захід, спрямований на покращення екологічної обстановки та боротьбу із забрудненням світового океану, ініційований Євросоюзом. Директиву зобов'язані ухвалити всі країни-учасниці ЄС.
Під заборону потрапили, наприклад, одноразовий посуд, столові прилади, трубочки-соломинки для напоїв, ватяні вушні палички, кріплення для повітряних кульок, упаковка для їжі «на виніс».
Документ містить інші пункти:
- пластикові кришечки від пляшок об'ємом до трьох літрів тепер повинні надійно кріпитися до корпусу «язичками» або в інший спосіб, щоб їх не можна було загубити;
- до 2025 року частка пляшок, виготовлених із переробленого пластику, повинна становити не менше 25%, а до 2030 року – не менше 30%.
Крім того, закон зобов'язує виробників пластикового пакування наочно маркувати його, а також посилює так звану розширену відповідальність компаній. Наприклад, виробники цигарок тепер зобов'язані частково компенсувати муніципалітетам витрати на прибирання вулиць від недопалків.
Через рік після набуття чинності норми виробники пластикової упаковки та деяких пластикових виробів повинні в такий спосіб допомагати як мінімум 30% населених пунктів у республіці, через два роки – 60%, а через три роки – 90%. Конкретний розмір відрахувань залежатиме від обсягу виробництва кожної фірми.
Чехія планувала ухвалити директиву ще два роки тому, проте через епідемію коронавірусу, парламентські вибори та війну в Україні процес затягнувся.