- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У Цюріху замість футбольного стадіону збудують контейнерне містечко для українців
Нові житлові приміщення мають бути готовими до заселення вже навесні.
Швейцарський Цюрих збудує контейнерне містечко для тих, хто шукає захисту від війни в Україні. Як оголосила в понеділок міська влада, вона подала заявку на будівництво тимчасового житлового комплексу на 320 осіб. Якщо все піде за планом, нові житлові приміщення повинні бути готові до заселення вже навесні.
В інтерв'ю CH Media директор із соціальних питань Рафаель Голта заявив, що житло, яке планується, буде відповідати «досить високим стандартам порівняно з іншим житлом» — навіть якщо воно будується на тимчасовій основі. «Люди повинні мати змогу жити максимально комфортно. Наприклад, у планах також окремі кімнати для шкільних уроків.
Щодо тривалості перебування тут українських біженців, то, як стверджує Голта, люди «в принципі можуть жити в містечку, доки воно існує».
В даний час в Цюріху достатньо місць для розміщення 1900 біженців, спрямованих сюди кантоном. Але при цьому близько 70 відсотків біженців з України, як і раніше, розміщуються в приватному порядку. Місто хоче бути готовим на випадок, якщо потрібні будуть додаткові місця.
Півроку тому Берн першим у Швейцарії відкрив контейнерне містечко, спеціально створене для біженців з України. Для цього десятки контейнерів було складено один на одного у два поверхи на півночі міста. Відповідальні особи у місті та кантоні Берн тоді дуже хвалили контейнерне селище на 1000 осіб, відзначаючи його новаторський проект. Але ще до того, як в'їхали перші мешканці, посипалася критика. Умови в Берні виявилися далеко не розкішними. Кожен житловий контейнер вміщує до чотирьох осіб та пропонує всього 15 квадратних метрів простору. У результаті з'ясувалося, що проектом контейнерного містечка займалася компанія графічного дизайну без архітекторів.
Бернське контейнерне містечко знаходиться у віданні Heilsarme. Кантон є фінансистом, виділяючи для цього 10 мільйонів швейцарських франків. У Цюріху все по-іншому: місто будуватиме та експлуатуватиме житловий комплекс на свій страх і ризик, як каже член міської ради Голта. Кантон виплачує місту компенсацію за кожну особу, яка шукає захисту.
Як і в Берні, приміщення в Цюріху використовуватимуться тимчасово. На території, призначеній для містечка, має бути збудований футбольний стадіон. Плани щодо його будівництва вже погоджені. І його початок «у жодному разі не можна відкладати» через розміщення біженців з України.
Інші швейцарські регіони, такі як Цуг, також розпочали будівництво контейнерних селищ для українців. Житло, розраховане на 400 осіб, відкриється навесні наступного року.