У Цюріху замість футбольного стадіону збудують контейнерне містечко для українців

Нові житлові приміщення мають бути готовими до заселення вже навесні.

У Цюріху замість футбольного стадіону збудують контейнерне містечко для українців

Швейцарський Цюрих збудує контейнерне містечко для тих, хто шукає захисту від війни в Україні. Як оголосила в понеділок міська влада, вона подала заявку на будівництво тимчасового житлового комплексу на 320 осіб. Якщо все піде за планом, нові житлові приміщення повинні бути готові до заселення вже навесні.

В інтерв'ю CH Media директор із соціальних питань Рафаель Голта заявив, що житло, яке планується, буде відповідати «досить високим стандартам порівняно з іншим житлом» — навіть якщо воно будується на тимчасовій основі. «Люди повинні мати змогу жити максимально комфортно. Наприклад, у планах також окремі кімнати для шкільних уроків.

Щодо тривалості перебування тут українських біженців, то, як стверджує Голта, люди «в принципі можуть жити в містечку, доки воно існує».

В даний час в Цюріху достатньо місць для розміщення 1900 біженців, спрямованих сюди кантоном. Але при цьому близько 70 відсотків біженців з України, як і раніше, розміщуються в приватному порядку. Місто хоче бути готовим на випадок, якщо потрібні будуть додаткові місця.

Півроку тому Берн першим у Швейцарії відкрив контейнерне містечко, спеціально створене для біженців з України. Для цього десятки контейнерів було складено один на одного у два поверхи на півночі міста. Відповідальні особи у місті та кантоні Берн тоді дуже хвалили контейнерне селище на 1000 осіб, відзначаючи його новаторський проект. Але ще до того, як в'їхали перші мешканці, посипалася критика. Умови в Берні виявилися далеко не розкішними. Кожен житловий контейнер вміщує до чотирьох осіб та пропонує всього 15 квадратних метрів простору. У результаті з'ясувалося, що проектом контейнерного містечка займалася компанія графічного дизайну без архітекторів.

Бернське контейнерне містечко знаходиться у віданні Heilsarme. Кантон є фінансистом, виділяючи для цього 10 мільйонів швейцарських франків. У Цюріху все по-іншому: місто будуватиме та експлуатуватиме житловий комплекс на свій страх і ризик, як каже член міської ради Голта. Кантон виплачує місту компенсацію за кожну особу, яка шукає захисту.

Як і в Берні, приміщення в Цюріху використовуватимуться тимчасово. На території, призначеній для містечка, має бути збудований футбольний стадіон. Плани щодо його будівництва вже погоджені. І його початок «у жодному разі не можна відкладати» через розміщення біженців з України.

Інші швейцарські регіони, такі як Цуг, також розпочали будівництво контейнерних селищ для українців. Житло, розраховане на 400 осіб, відкриється навесні наступного року.