- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У фінських вишах навчається менше українських студентів, ніж очікувалося
Українські студенти у Фінляндії можуть пройти курси, що доповнюють їхню освіту, проте не можуть здобути вчений ступінь бакалавра чи магістра, оскільки це вимагає вступу до вишу на загальних підставах.
У вузах Фінляндії на даний момент проходить навчання 1464 українські студенти. Це менше, ніж очікувалося, оскільки багато навчальних закладів пропонували українцям, що тікають від війни, окрему можливість до навчання, пише yle.fi.
– Ми готувалися до більшої кількості, але, очевидно, якщо війна затягнеться, багато прохачів тимчасового захисту залишаться у Фінляндії, і це призведе до зростання кількості учнів, – коментує радник з питань освіти з профільного міністерства Мааріт Палонен.
Понад 1000 українських студентів проходять курси у відкритому університеті, 170 українців перебувають у міжнародному обміні, окремі курси у вишах проходять ще 118, і 120 осіб здобуває науковий ступінь бакалавра чи магістра.
Студенти одночасно навчаються в українських вишах дистанційно та проходять у Фінляндії курси, які можуть включити до своєї навчальної програми.
Можливість проходити окремі курси у фінських вишах українцям надали у березні невдовзі після нападу Росії на Україну. Тоді подання заяв було відкрито протягом кількох тижнів. Починаючи з серпня минулого року, доступ до навчання був відкритий постійно.
Можливістю навчатися можуть скористатися українські студенти, які отримують в Україні ступінь бакалавра або магістра і мають статус тимчасового захисту у Фінляндії. Такі студенти можуть брати окремі курси у фінських вишах, проте не можуть здобути фінський диплом.
За словами Оуті Вяюрюнен з Інституту Східної Фінляндії, багато українців хочуть здобути саме фінську освіту. Однак для того, щоб отримати можливість повноцінно вчитися, українці повинні проходити той же відбірковий процес, що й інші іноземні студенти та фіни.
– Якщо український студент, наприклад, без п'яти хвилин бакалавр, ми радимо йому спершу здобути український диплом, а потім подавати заяву на навчання у фінській магістратурі, – каже Вяюрюнен.