У ЄС розповіли про труднощі та адаптацію українських дітей-біженців

На території держав-членів знаходяться 1,3 мільйона українських дітей, більшість із них – віком до 14 років.

У ЄС розповіли про труднощі та адаптацію українських дітей-біженців

Діти, які виїхали з України до Європейського Союзу внаслідок повномасштабного вторгнення, стикаються із суттєвими труднощами під час навчання у школах держав, де перебувають.

Про це пише Агентство ЄС із фундаментальних прав людини (FRA) .

Вони були розлучені з рідними, їм довелося вивчати нову мову, розуміти нову культуру та заводити нових друзів, - сказав голова відомств Майкл О'Флаерті.

За офіційними даними ЄС, на території держав-членів перебувають 1,3 мільйона українських дітей, більшість із них віком до 14 років.

Серед перешкод для адаптації українських дітей агентство виокремлює:

  • мовний бар'єр,
  • відмінності у якості медичних послуг,
  • відставання у навчанні через вимушене його переривання.

FRA окремо наголошує на необхідності захисту дітей, які прибули до ЄС без дорослого опікуна, врахування особливих потреб дітей з інвалідністю, а також забезпечення їм належних умов проживання:

Проблеми з прийомом документів щодо інвалідності з України обмежили підтримку дітей з інвалідністю. Деякі держави-члени розробили цільові програми підтримки. Державам-членам необхідно приділяти особливу увагу забезпеченню задоволення специфічних потреб у доступності, інклюзії та додатковій підтримці, - зазначають у FRA.

До того ж деякі країни-члени ЄС не мають чітких даних про те, скільки українських дітей перебуває в їхніх країнах. Крім того, влада застосовує різні підходи до реєстрації дітей. Це перешкоджає зусиллям щодо розробки ефективної та адресної підтримки, повідомляє Агенство.