- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У Канаді не планують продовжувати міграційну програму для українських біженців
Йдеться про канадську програму зі спрощеного приймання українських біженців Canada-Ukraine authorization for emergency travel (CUAET) — її в країні не продовжать на новий термін. Про це заявив міністр імміграції Канади Марк Міллер, — повідомляє Globe & Mail.
«Міністр розповів, що не має наміру продовжувати термінову візову програму для українців поза кінцевий термін, що вимагає від охочих приїхати до Канади до кінця місяця», — повідомили журналісти.
Водночас Марк Міллер зазначив, що Канада збереже «гнучкість» у питанні України. «Потрібна операційна гнучкість для реагування на події в Україні», — сказав він.
Спецпрограма CUAET діє в Канаді з березня 2022 року. Її розробили для того, щоб громадяни України, які рятуються від війни, могли працювати, навчатися та перебувати на території країни до трьох років. Вона також передбачала фінансову допомогу та тимчасове безплатне поселення. Можливостями CUAET вже скористалися майже 250 тисяч українців.
Приймання нових заявок на цю програму завершилося ще в липні 2023 року. Ті, хто вже отримав візи у межах CUAET, мають до 31 березня 2024 року приїхати до Канади, якщо бажають скористатися можливостями програми.
За даними Прикордонного агентства Канади, з 17 березня 2022 року до 27 лютого 2024 року країна отримала 1 189 320 заявок на візу за спецпрограмою для українців. З них 960 091 — схвалили.
Минулого тижня українські правозахисні організації закликали Міллера створити спеціальний механізм, що уможливить постійне проживання в Канаді українців, які приїхали після повномасштабного російського вторгнення. Мовляв, для багатьох з них ще небезпечно повертатися, коли закінчиться термін дії віз.
Раніше українська редакція RFI повідомляла, що в липні 2023 року уряд Канади оголосив нову програму для громадян України, які змушені рятуватися від війни. Вона допомагає возз'єднатися тим сім'ям, які зараз розділені між двома країнами. Так, українці, які перебувають у Канаді з родинами, зможуть отримати статус постійних резидентів. Програма поширюватиметься на громадян України, які проживають у країні кленового листа з тимчасовим статусом та мають тут одного чи кількох членів сім’ї.
Обмеження для мігрантів у Канаді
Як повідомляє BBC, минулого тижня міністр імміграції Канади заявив, що в країні скоротять кількість тимчасових мешканців. Це стосуватиметься іноземних студентів та працівників, а також шукачів притулку.
У своїй заяві 21 березня Марк Міллер зазначив, що кількість тимчасових жителів у країні скорочуватимуть впродовж трьох років. За цей період їхню частку планують знизити до 5% населення. Зараз вона становить 6,2%, що дорівнює 2,5 млн осіб.
За інформацією видання, це буде перше подібне обмеження в історії Канади. Усе через великий потік мігрантів та кризу доступності житла в країні.
Міллер зауважив, що Оттава і досі має міжнародні зобов’язання пропускати людей, які тікають від війни та політичного переслідування. Він додав, що країна також покладається на тимчасових іноземних працівників для зменшення дефіциту робочої сили, але їй «потрібні зміни, щоб зробити систему більш ефективною».
«Зрозуміло, це важливі глобальні зобов'язання перед канадцями... Водночас ми повинні вести чесну розмову про те, що зростання міжнародної міграції означає для Канади, коли ми плануємо майбутнє», — сказав він.
Чиновники повідомляють, що в рамах нової політики до 1 травня деяким канадським підприємствам доведеться скоротити кількість тимчасових іноземних робітників. І ще менше часу вони мають на те, щоб довести, що ці робочі місця не можуть бути заповнені постійними резидентами або громадянами Канади.
«Два винятки з правила становитимуть працівники будівельного сектору та сфери охорони здоров’я, які стикаються з нестачею робочої сили в Канаді. Цим працівникам буде дозволено в'їзд у країну в нинішніх обсягах принаймні до 31 серпня», — пише BBC.