У латвійському Даугавпілсі біженців з України переселили до службових готелів

У Даугавпілсі 140 біженців були змушені залишити номери тризіркового готелю Good Stay Dinaburg.

У латвійському Даугавпілсі біженців з України переселили до службових готелів

Оскільки з липня допомога на розміщення українських біженців скоротилася, їхнє проживання у тризіркових готелях стало неможливим. У Даугавпілсі це торкнулося близько 140 людей. Щоб вони не залишилися на вулиці, самоврядування планувало розмістити біженців у великій залі Даугавпілського олімпійського центру. Проте було вирішено розмістити людей у службових готелях Даугавпілського університету та у двох готелях Даугавпілських спортивних баз, повідомляють місцеві ЗМІ .

У Даугавпілсі 140 біженців були змушені залишити номери тризіркового готелю Good Stay Dinaburg. Місяць тому велика зала Даугавпілського олімпійського центру розглядалася як місце, де вони можуть розміститися.

Хол був останнім варіантом, якщо не вдасться знайти інше рішення, щоб не виставляти людей на вулицю. Однак вдалося знайти для них більш слушний варіант. Усі 140 фактично залишилися в Даугавпілсі: у двох гуртожитках Даугавпілського університету та службовому готелі стадіону Celtnieks, - розповів керівник Даугавпілського олімпійського центру Володимир Штейнберг.

У готелі «Будівельника» близько півсотні ліжок, і всі вони зайняті, судячи з вивіски на вхідних дверях. Службовий готель спортивної бази Dzintariņš заповнений сміхом дітей та молоді. Тут організовано спортивний табір. Однак це не заважає залишатися там кільком родинам біженців із України.

Декілька сімей уже з'їздили на батьківщину і повернулися назад у Даугавпілс.

«Там все ж таки не так добре, щоб продовжувати жити. Здебільшого це ті, хто приїхав з окупованих територій, яким нема куди повертатися, вони були вдячні за те, що ми їм надали. Тому що комусь нікуди їхати та іншого дому немає», - розповів голова ДОЦ Штейнберг.

Після російського вторгнення в Україну в Даугавпілсі було зареєстровано понад півтори тисячі біженців, частина з них залишилася в місті, здебільшого знайшовши місце проживання в муніципальних готелях.

«На сьогоднішній день за допомогою самоврядування розміщено 324 особи, а 224 особи прихистили приватно — ті, хто живе у квартирах, у родичів, друзів», — розповів організатор цивільної оборони Даугавпілської думи Мартінш Рулюкс.

Та частина, яка проживає у службових готелях, вже цього місяця має переїхати на інше місце проживання.

Насамперед це стосується готелів Даугавпілського університету.

Штейнберг так описав людей, які зараз шукають притулку в Даугавпілсі: «Це переважно сім'ї з дітьми, жінки з дітьми, є і чоловіки, але в основному ті, хто приїхав через окуповану територію, через Росію. Люди різного віку: молодшому 3 місяці, старшому 80 років».

У вересні відновляться заняття в Даугавпілському університеті, а отже, повернуться студенти.

«Але ми вже маємо план, що робити далі. У готелі «Дзінтаріньш» є близько 170 місць. Потім подивимося, бо прогнози не найсприятливіші, що швидко все закінчиться. Ось чому ми плануємо, куди ми могли б переселити існуючих чи прийняти нових біженців до кінця року», — поділився Штейнберг

Так, з вересня спортивна база «Дзінтаріньш», де на той час закінчаться всі літні табори, зможе запропонувати біженцям 176 ліжок. Також у муніципалітеті обіцяють, що будуть надані й інші місця, адже кількість біженців не зменшується.