- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У Латвії діти-біженці навчаються дистанційно в українських школах через мовний бар'єр
Весною українських біженців було більше, частина з них поїхала влітку.
У Латвії через мовний бар'єр українські діти навчаються дистанційно у школах своєї країни, повідомили агентству LETA співробітники сфери освіти та педагоги регіону.
Наразі у школах Резекненського краю навчаються 24 дитини-біженці з України, повідомив голова Управління освіти Гунтарс Скудра. Вчитися їм досить складно через мовний бар'єр, тому більшість українських дітей перейшли на дистанційне навчання. Глава управління освіти висловив стурбованість з приводу отримання атестатів про закінчення школи, оскільки неясно, де і як ці діти зможуть складати іспити та документи про освіту якої країни вони отримають.
Одна зі шкіл – Веремська основна школа. Директор школи Івета Гайле наголосила, що не вистачає ресурсів як педагогічних, так і фінансових для забезпечення українських дітей повноцінною освітою.
"Спочатку мали бути фінансовані державою курси латиської мови, але школа не в змозі проводити лише одне мовне заняття на тиждень, що надто мало", - заявила Гайле.
Діти по мірі сил переводять завдання програмами-перекладачами, що є в телефоні, також допомагає волонтер Червоного Хреста в комуні біженців.
"У нас маленька школа, навчаються і діти з обмеженими можливостями навчання, які потребують особливої уваги", - сказала директорка школи.
Весною українських біженців було більше, частина з них поїхала влітку. За словами директора школи, із настанням зими напливу біженців немає.
Голова Відділу освіти Прейльського краю Андрей Загорскіс зазначив, що у школах його краю навчається лише пара дітей із України. Хоча конфліктів та інцидентів не було, нещодавно одна родина біженців поїхала, оскільки почувалася некомфортно, мешкаючи біля кордону з Росією.
Керівниця Відділу освіти Краславського краю Лідія Міглане розповіла, що через мовний бар'єр українські діти середнього шкільного віку вже за кілька тижнів після приїзду відмовилися від навчання у латиських школах. Вони перейшли на дистанційне навчання в Україні. Наразі семеро дітей-біженців з України навчаються у школах Краславського краю, ще семеро відвідують дошкільні навчальні заклади. Діти добре влаштувалися, вони товариські та старанні у навчанні, проте з вивченням латиської мови є складності, тому у повсякденному спілкуванні більше використовується російська мова, яку біженці добре знають, заявила Міглане.