У Латвії українські біженці відкрили ресторан

За два місяці після прибуття до Латвії українські біженці з Сєвєродонецька відкрили власний ресторан у Тукумському районі. Розпочати бізнес у Латвії було непросто.

У Латвії українські біженці відкрили ресторан

Через два місяці після прибуття до Латвії українські біженці із Сєвєродонецька відкрили власний ресторан у Тукумському районі. Розпочати бізнес у Латвії було непросто, оскільки очікування державної підтримки не справдилися, повідомляють місцеві ЗМІ.

Ольга Шкурхо, адміністратор ресторану SHO, розповідає ReTV, що вони орендували приміщення зі столиками, але всі віддали, що вони мали, на покупку іншого обладнання. Розпочати роботу було непросто. «Коли ми приїхали, то спробували звернутися до уряду, до впливових людей, з пропозицією дати новому бізнесу українців не пільги, а податкові канікули на три-шість місяців, щоб можна було заплатити після того, як ми встанемо на ноги».

«Будь-яка людина в цій країні відкриває власну економічну діяльність. Далі з дотриманням законодавства сплачуються податки, дотримуючись термінів, здаючи самі звіти. Все те саме», — каже представник Служби державних доходів (СДД) Кристинє Аугсткалні.

Також існує єдиний порядок отримання підтримки під час відкриття бізнесу. Як і молоді латвійські підприємці, українці також можуть звернутися за фінансовою підтримкою кредиту від державної фінансової установи Altum.

«Якщо людина щойно зареєструвалася у Латвії, розпочала господарську діяльність, вона класифікується як підприємець. Ми, звичайно, дивимося, з якого джерела вони фінансуватимумося, але це вже окрема розмова. Їй не треба турбуватися про це. Поки що це така життєздатна ідея. Ми оцінюємо всіх однаково, дивимося, чи зможемо це профінансувати», — каже Ілзе Зандберга, керівник Курземського регіону Altum.

Згідно з інформацією, зібраною СДД, наразі 93 українські особи розпочали економічну діяльність у Латвії, а 5 611 українців знайшли роботу в одному з 2 183 латвійських підприємств.