- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У Литві побоюються масового прибуття українців
Поки що неурядові організації поки що не фіксують збільшення потоків.
Оскільки російська армія продовжує інтенсивний обстріл міст України, волонтери литовських неурядових організацій побоюються зими, що наближається, і можливого збільшення потоку українських військових біженців, повідомила представниця литовського Червоного Хреста Лука Лесаускайте, передає delfi.lt.
Хоча неурядові організації поки що не фіксують збільшення потоків, проте, як зазначає Лесаускайте, масовий наплив українських військових біженців до Литви може розпочатися будь-якого дня.
"Безперечно є стурбованість і працівників, і українців. Ми готуємося як шляхом підготовки волонтерів, так і перевірки резервів, закупівлі необхідних речей. Щодня ми відстежуємо кількість українців, які приїжджають до Литви, але поки цифри не такі високі – в середньому в день приїжджає до ста нових людей. Звичайно, ми бачимо, що щодня справді багато вибухів та бомбардувань, українці їдуть з Києва та інших областей, щодня чекаємо зі стурбованістю, оскільки будь-якого дня може початися масове прибуття українців", - сказала Лесаускайте.
За даними Департаменту міграції, наразі у Литві офіційно зареєстровано майже 70 тис. українських військових біженців. Хоча у публічному просторі часто кажуть, що більшість із них виїхала, все ж, на думку Л. Лесаускайте, більшість із них перебуває у Литві. "Насправді не так, як часто кажуть, що більша частина поїхала. Хоча це швидше припущення, але, я думаю, що виїхати могли 20 тис., а близько 50 тис. залишаються в Литві", - вважає Лесаускайте.
Представниця Червоного Хреста зазначає, що більшість українців успішно інтегрується в Литві, але, за її словами, все ще нерідко звертаються за гуманітарною допомогою. "Більшість українців уже працевлаштувалися, це означає, що ситуація не така, як була на початку, коли не вистачало абсолютно всього, і одягу, і продуктів, і якихось послуг. Зараз найчастіше звертаються за гуманітарними пакетами, засобами гігієни", - сказала Лесаускайте і додала, що після початку навчального року все частіше виникає потреба в різному канцелярському приладді.
"Мами нерідко звертаються за різним канцелярським приладдям. І за іншими різними товарами, пов'язаними з дітьми – це дитячі стільчики, коляски. Є й діти, які приїхали взимку і за рік підросли, тому їм потрібний новий одяг та взуття. Це основні речі, за якими звертаються", - додала вона.
Також, зазначає представниця Червоного Хреста, відчувається нестача зайнятості та уроків литовської мови.