- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У Литві з тривогою чекають на новий потік біженців з України
Із настанням похолодання до Литви знову приїжджатимуть біженці з України: колишні умови запропонувати там уже не зможуть.
З початку війни в Україну до Литви приїхало понад 60 000 біженців, за останній тиждень приїхали 600 людей. Представник організації, яка надає допомогу біженцям, зазначає, що зараз час перепочинку, оскільки пізно восени потік біженців до Литви може відновитися, і може приїхати ще стільки ж українців.
Про це пишуть місцеві ЗМІ .
"Протягом кількох тижнів в Україні перевіряють стан водопроводів, опалювальних систем, систем передачі електрики. Є міста, де всього цього немає", - сказала представник Червоного хреста Лука Лескаускайте. За її словами, у середині жовтня, коли похолодає, люди не мають іншого вибору - їм доведеться залишити батьківщину, оскільки Західна Україна, такі міста, як Львів, не гумові – там уже зараз живе багато людей.
За словами співрозмовниці LNK, до Литви може ринути ще один потік біженців, можуть приїхати ще близько 60 000 осіб або навіть більше. "І це дуже непокоїть", – наголосила вона.
А турбує, за її словами, те, що біженцям не буде де жити. Якщо будуть такі потоки, про які говорять, то може скластися така ситуація як у Польщі, де українців поселяли на аренах.
"Ліжечка, матраци, централізоване харчування, портативні душові кабіни, туалети. Я, звичайно, імпровізую, але такі умови, які пропонували навесні, ми вже запропонувати не зможемо. Ситуацію треба оцінювати реально", - сказала вона.
Вона припустила, що допомоги речами, продуктами може знадобитися вдвічі більше. "Треба враховувати, що люди втомилися. І заклики жертвувати, надавати допомогу вже стали звичною справою, люди на них гостро не реагують. Це турбує, оскільки люди вже надали чимало допомоги. Що буде восени, коли допомоги буде потрібно ще більше? Ми з занепокоєнням чекаємо зростання цін, опалювального сезону, оскільки у самих жителів Литви, можливо, вже не буде таких умов, щоб допомагати, приймати або жертвувати, - сказала вона.
За її словами, зараз потоки українців зменшилися, цю паузу треба використовувати для перепочинку, оскільки в майбутньому буде потрібно більше згуртування.