У Німеччині можна отримати гроші на заставу під час оренди житла

Застава за житло зазвичай становить 2-3 суми щомісячної оренди.

У Німеччині можна отримати гроші на заставу під час оренди житла

Українські біженці у Німеччині отримують суттєву соціальну підтримку, яка включає й оплату окремого житла. Проте для оренди квартири українцям часто не вистачає суми застави.

Як біженцям отримати гроші на депозит перед заселенням, розповідає Telegram-канал "Німеччина/Україна/Біженці".

У Німеччині при оренді житла потрібно внести кауціон як страхування можливих збитків орендодавця – одразу після підписання договору. Залог за житло зазвичай становить 2-3 суми щомісячної оренди.

Після закінчення терміну дії договору орендодавець повертає ці гроші. Якщо мешканці завдали шкоди майну або не сплатили рахунок за електроенергію, то ці кошти буде віднято із застави, і господар житла поверне лише частину кауціону.

Зазначається, що українські біженці вже зіткнулися з тим, що їм необхідно внести депозит, але у багатьох немає такої суми. У такому разі можна попросити кауціон від Джобцентру. Слід враховувати, що потім цю суму вираховуватимуть частинами з допомоги з безробіття.

Для того, щоб отримати гроші на кауціон, слід звернутися до Джобцентру із заявою. Суворої форми для такого листа немає: вона може бути написаною від руки або роздрукованою, але потрібно підписати. У заяві необхідно зазначити:

  • свій реєстраційний номер у Джобцентрі;
  • телефон, адресу електронної пошти та дату;
  • необхідну суму кауціону;
  • адресу квартири, що орендується.

У заяві необхідно зазначити суму щомісячних відрахувань із допомоги на погашення "кредиту" (10%). Заяву варто подати до центру зайнятості до того, як буде підписано договір на оренду.