- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У половини українських біженців у Британії проблеми з пошуком житла
Люди почуваються покинутими.
Згідно з дослідженням, через рік після запуску програми "Homes for Ukraine" (Дім для України") у Великій Британії, близько половині українських біженців важко знайти доступне орендоване житло після того, як вони переїхали з житла приймаючих сімей. Про це пише The Guardian.
Протягом 2022 року, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, понад 117 000 українців прибули до Британії за програмою "Homes for Ukraine", ще 49 тисяч приїхали до родичів, які вже жили на території країни. Проте, ті, кому потрібно виїхати з житла приймаючих сімей, стикаються з проблемами, оскільки не можуть орендувати або отримати соціальне житло.
Опитування 325 українських біженців, проведене Generation Rent та благодійною організацією "Опора", яка підтримує українців у Британії, показало, що 49% не змогли надати поручителя, коли шукали житло для оренди, а 43% не змогли знайти гроші орендний депозит.
Британським приймаючим сім’ям запропонували взяти початкове шестимісячне зобов’язання щодо розміщення біженців з України, і багато з них не змогли продовжити розміщувати їх на довший термін. Загалом 4630 українських біженців були класифіковані як безпритульні після того, як їх стосунки з приймаючою родиною припинилися. За даними Асоціації місцевого самоврядування, за останній місяць кількість українців, які вважаються безпритульними, зросла на 44%.
Засновник організації Sanctuary Foundation, яка допомагає британцям знайти біженців, Кріш Кандіа позитивно відгукнувся про "Homes for Ukraine", і описав ініціативу як "наймасштабніша відповідь Великої Британії на кризу біженців з часів історичного "Kindertransport" 1939 року". Він висловив сподівання, що програма стане шаблоном для ширших програм спонсорства біженців, оскільки вона заощадила 4,4 мільярда фунтів стерлінгів грошей платників податків, оскільки уряду не довелося платити за проживання в готелях.
Водночас інші організації закликали уряд зосередитися на практичних труднощах, з якими стикаються ті, хто потребує пошуку незалежного житла. Стен Бенеш, керуючий директор "Опори", сказав: "Це дослідження показує, що українські біженці наразі стикаються з непропорційно високим рівнем структурних бар’єрів у доступі до приватного орендованого сектору. Людям доводиться погоджуватися на житло, яке явно не підходить для сталого відновлення життя, як це відображено у відсотках звітів про вогкість і цвіль".
Анастасія Сальнікова, яка керує групою J&C Soul для українських біженців та підтримує сім’ї, які проживають у непристосованих тимчасових помешканнях, розповіла: "Часто рада каже їм (українцям, - ред.), що потрібно знайти та орендувати власні квартири, знаючи, що вони не можуть цього зробити. Вони почуваються покинутими".
За словами представника уряду, за рік після початку ініціативи "Homes for Ukraine" Британія прийняла 117 100 українців, які можуть працювати та отримувати пільги, а місцева влада має гарантувати, що жодна сім’я не залишиться без житла.
"Ми виділяємо місцевис самоврядуванням фінансування за кожного гостя "Homes for Ukraine", а нещодавно також розширили та збільшили виплати "подяки" для спонсорів. Буквально вчора ми оголосили про виділення 1 мільйона фунтів стерлінгів, щоб допомогти українцям покращити свою англійську та відкрити можливості працевлаштування", - зауважив представник.