У Польщі можна виграти 10 000 злотих від проєкту «FIRST TO HELP»

До участі в конкурсі запрошуються усі охочі мешканці Польщі та інших країн, незалежно від віку та професії. 

У Польщі можна виграти 10 000 злотих від проєкту «FIRST TO HELP»

У Польщі триває прийом робіт на конкурс „First to help”, за участь у якому можна отримати нагороду у розмірі 10 тисяч злотих. До участі в конкурсі запрошуються усі охочі мешканці Польщі та інших країн, незалежно від віку та професії. Про умови, організацію та дедлайн пише ukrainianinpoland.pl.

Мета конкурсу „First to help”

Метою конкурсу „First to help” є показати та закарбувати в пам’яті те, як люди допомагали українським біженцям, коли почалося повномасштабне російське вторгнення. Як зазначають організатори, допомога не була б можлива без залучення десятків тисяч осіб, які діяли на вокзалах, прикордонних і реєстраційних пунктах, лікарнях і в інших місцях на території всієї Польщі.

Під час участі в проєкті потрібно розповісти про ваш досвід допомоги або про те, як допомогли вам, починаючи від перетину українсько-польського кордону. Учасники конкурсу можуть отримати один з цих призів:

 1. 10 тисяч злотих і пам’ятна статуетка – для кожного переможця в одній з категорій конкурсу.
 2. Почесна відзнака – про кількість таких нагород журі вирішує окремо.

В складі журі є відомий польський журналіст Марчін Вікло, репортажний фотограф Бартоломій Косинський та режисер, оператор і продюсер Аркадіуш Голембєвський. Взяти участь у конкурсі можуть:

 • Волонтери, журналісти, фотографи, оператори та інші особи, які задокументували процес надання допомоги українським біженцям.
 • Особи, які брали участь у допомозі українським біженцям: волонтери, медики, військовослужбовці, прикордонники тощо.
 • Усі охочі мешканці Польщі та закордону.

В яких категоріях приймаються конкурсі роботи на проєкт „First to help”

Взяти участь можна в одній з цих категорій:

 • Текст – це має бути історія, написана в першій або третій особі, яка розповідає про людину або групу людей, що допомагали українським біженцям. Це може бути репортаж, спогад, блог тощо. Текст має бути написаний польською мовою.
 • Фотографія – це має бути зображення особи чи осіб, які допомагали українським біженцям. Приймаються й фоторепортажі. Також потрібно додати короткий опис з роз’ясненням польською мовою.
 • Відео – це відеозапис, де особа або група осіб допомагають біженцям з України. Приймаються також влоги. Додатково потрібен короткий опис польською мовою.

Під час оцінки конкурсних робіт журі звернуть увагу на такі моменти:

 1. Відповідність роботи до тематики конкурсу.
 2. Технічне виконання.
 3. Креативність та артистичність.
 4. Якість фото та відео.
 5. Стилістична та мовна якість тексту.

Брати участь у конкурсі можна як індивідуально, так і цілою групою осіб. Неповнолітні особи також можуть взяти участь. На конкурс приймаються як професійні роботи, так і аматорські.

Як подати заявку на участь в конкурсі „First to help”

Прийом заявок на конкурс розпочався 16 червня й триватиме до 31 жовтня 2023 року. А до кінця осені триватиме розгляд робіт. Після цього оберуть переможців у кожній з категорій і видадуть їм нагороди.

Для того, щоб подати заявку на участь в конкурсі, потрібно заповнити цю анкету. У ній треба вказати контактну інформацію, у якій категорії ви представляєте свою роботу й надіслати файл з вашим матеріалом.

Зверніть увагу! Якщо участь у конкурсі бере неповнолітня особа, потрібна додатково згода батьків або опікуна. Згода повинна бути письмовою у вигляді скану, який надсилається разом з анкетою. Без цього дозволу неповнолітні особи не допускаються до участі в конкурсі.

У випадку, якщо заявку на конкурс подає група осіб, потрібно вказати всіх учасників в одній анкеті. Анкету має заповнювати одна людина, яка презентує усіх учасників конкурсного проєкту.

Дізнатися детальнішу інформацію щодо конкурсу можна на сайті проєкту або в регламенті за посиланням.