У Польщі спростували фейк про одноденні виїзди біженок з України за польськими виплатами

ZUS має інструменти для перевірки того, чи громадяни України мають на них право,

Оголошення українською мовою, де йдеться про організовані поїздки до Польщі за виплатами є фейком. У Польщі зазначають, що часто авторами таких дописів є акаунти в соцмережах відверто антиукраїнського характеру.

Насправді, про жоден одноденний туризм для отримання виплат у Польщі не може бути й мови, бо ZUS має інструменти для перевірки того, чи громадяни України мають на них право, пишуть польскі ЗМІ з посиланням на речника ZUS Павла Жебровського.

“ZUS не виплачуватиме кошти громадянам України, які приїхали до Польщі на один день. Але така неправдива інформація поширюється в Інтернеті. ZUS перевіряє легальне перебування громадян України в Польщі як на етапі надання допомоги, так і в будь-який час протягом періоду дії допомоги. Крім того, ZUS має законодавчий обов’язок затримати виплату допомоги по догляду за дитиною для біженця з України одразу після їхнього виїзду з Польщі. При цьому установа використовує базу даних Прикордонної служби”, - додає речник ZUS.

Те, що “одноденний туризм” для отримання українцями виплат у Польщі є фейковою новиною, повідомляє також Мінсім'ї та соціальної політики.