У Польщі затримали українця, який займався шахрайством

Йому може загрожувати до 8 років в'язниці.

У Польщі затримали українця, який займався шахрайством

21-річний громадянин України привласнив понад 55 тис чужих злотих, дурячи покупців на онлайн-платформі.

Як повідомляє сайт люблінської поліції, чоловік використовував підроблені товарно-транспортні накладні, щоб ввести в оману продавців та вимагати від них гроші. Від його дій постраждали щонайменше 12 осіб.

Поліція також розповіла деякі деталі. Виявляється, затриманий громадянин України спеціалізувався на маніпулюванні транзакціями, пов’язаними з продажем електроніки.

На одній із онлайн-платформ він вишукував оголошення про продаж переважно дорогих товарів: нових ноутбуків, смартфонів та планшетів. Спосіб шахрайства був досить хитрим. Спочатку чоловік зв'язувався з продавцем, декларував бажання купити товар, але тільки післяплатою. При цьому він пропонував, що сам оплатить вартість такої послуги. Від продавця вимагалося лише надати електронну адресу, номер телефону та номер рахунку, щоб отримати транспортну етикетку від кур'єрської фірми й після доставки кошти мали бути перераховані на його рахунок.

Зрештою, етикетки дійсно приходили на емейл продавців, ті друкували їх, наклеювали на посилки й відправляли. А от грошей за товар так і не отримували, бо шахрай перед відправкою ектикеток перероблював їх – з етикетки звичайного відправлення на відправлення післяплатою.

21-річного хлопця затримали в Любліні й відправили під тимчасовий 3-місячний арешт. Йому може загрожувати до 8 років в'язниці.