- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
У Швейцарії міністр порадила мешканцям заради економії приймати душ разом
Міністр довкілля Швейцарії Сімонетта Соммаруга запропонувала незвичайний спосіб економії в період енергетичної кризи.
Міністр довкілля Швейцарії Сімонетта Соммаруга запропонувала незвичайний спосіб економії в період енергетичної кризи. Вона рекомендувала мешканцям приймати душ разом.
«Гасіть світло скрізь, де воно не потрібне, вимикайте комп'ютер, коли ним не користуєтеся, або приймайте душ разом. Я дуже люблю вовняні шкарпетки та ношу їх постійно, а спальню не опалюю. Набагато краще спати вдвох», - заявила 62-річна Соммаруга під час онлайн-спілкування із читачами швейцарської газети 20 Minuten.
За словами політика, невеликі кроки всіх громадян допоможуть заощадити достатньо енергії, щоб узимку нікому не довелося суттєво переплачувати чи змінювати спосіб життя.
Користувачі соцмереж висміяли висловлювання міністра. В іронічній формі заяву також розкритикувала редактор феміністичного журналу Femina Жеральдін Саварі.
«Уряд прагне керувати нашим приватним життям аж до найменших дрібниць. На їхню думку, швейцарці повинні прокидатися під звуки щебетання птахів, оскільки відключили свої будильники, одразу вранці кохатися, щоб зігріти повітря у своїх холодних спальнях, ходити на роботу, тримаючись за руки, залишивши машину, скутер та електровелосипед у гаражі, а вечеряти у сутінках кухні», - написала вона.
Після критики Соммаруга спробувала розрядити обстановку, заявивши, що висловлювання щодо спільного душу було адресовано молодим закоханим людям, і вона, як і раніше, вважає це гарним способом економії. «Звичайно, після певного віку спільний душ підходить не всім», - зазначила міністр.
Влада Швейцарії, яка імпортує 75% газу з Німеччини, оголосила в серпні, що має намір скоротити споживання блакитного палива в майбутньому опалювальному сезоні на 15% порівняно із середнім споживанням за останні п'ять років.
Країна є однією з найменш енергетично самодостатніх у Європі. Внутрішнє виробництво електроенергії покриває лише 25% потреб Швейцарії. На її території також немає газосховищ, що робить перебої з постачанням вкрай чутливими.