У українських дітей не буде переваги на вступних іспитах у Чехії

Іноземні студенти можуть подати заяву лише на звільнення від іспиту з чеської мови та літератури.

У українських дітей не буде переваги на вступних іспитах у Чехії

У зв'язку зі вступними іспитами до середніх шкіл та гімназій Чехії серед місцевих жителів знову поширюється неправдива інформація, пов'язана з темою українських біженців. Українські школярі нібито мають значні переваги у балах чи зарезервовані місця у школах.

Проте місцеве Міністерство освіти це спростовує. Як і в попередні роки, іноземні студенти можуть подати заяву лише на звільнення від іспиту з чеської мови та літератури, пише irozhlas.cz.

Прес-секретар Міністерства освіти Анета Леднова заявила, що чутки або повністю помилкові, або вирвані із контексту.

Як і всі іноземні абітурієнти, які вступають до чеських шкіл, українські абітурієнти мають право на звільнення від іспиту з чеської мови та літератури. "Їх знання чеської мови, яке необхідне для здобуття освіти, буде перевірено на співбесіді", - зазначає прес-секретар.

Таким чином, можливість відмовитися від іспиту з чеської мови та літератури є досить поширеною для іноземців, але не є унікальною перевагою для українських студентів. Проте українські студенти не можуть уникнути іспиту з математики і мають складати його так само, як і чеські абітурієнти.

"Ці кандидати складатимуть іспит чеською або українською мовою, залежно від їх вибору. Якщо школа складає письмовий тест вступного іспиту чеською мовою, то термін складання тесту збільшується на 25%, і іноземець має право користуватися словником", - пояснила Леднова, додавши, що школа може прийняти тест і українською мовою. Тоді термін здачі не буде збільшено.

За словами Лєднової, відмова від іспиту з чеської мови може призвести до того, що іноземні студенти отримають менше балів, ніж чеські. 

"Вона полягає у визначенні рейтингу всіх абітурієнтів на основі їхніх балів без чеської мови. Це бали з математики, за попередню освіту та, можливо, інші факти", - пояснила Леднова, додавши, що проходження співбесіди, на якій перевіряються знання чеської мови іноземних студентів , не оцінюється.

"Результат співбесіди - це лише висновок про те, чи успішно пройшов абітурієнт, тобто, чи може він продовжувати процедуру прийому чи ні", - додала прес-секретар.

За її словами, ці правила поширюються на всі школи та викладені, зокрема, в інформаційних матеріалах, які публікує міністерство перед вступними іспитами. Тому школи не можуть встановлювати свої власні правила у процедурі прийому, які сприяли б українським учням або резервували для них спеціальні місця.