У Варшаві можна отримати міні-грант на соціальні проекти біженців

Біженці з України та інших країн можуть отримати фінансування до 10 тисяч злотих на розвиток власних ідей.

У Варшаві можна отримати міні-грант на соціальні проекти біженців

Якщо у вас ідея але ви не знаєте де взяти кошти на її втілення – це не біда. Адже ви можете подати заявку на участь в конкурсі міні-грантів, пише ukrainianinpoland.pl.

Що це за ініціатива

Конкурс на гранти носить назву “WSPÓŁdziałamy!”. Згідно з цією ініціативою біженці з України та інших країн можуть отримати фінансування до 10 тисяч злотих на розвиток власних ідей. Проект організовує Гражданський фонд імені Генрика Вуйца.

"Ми хочемо, щоб люди самі вирішили, що для них є важливим та могли самі це організувати. Ми хочемо дати їм шанс реалізувати свої проекти", – зазначає директорка фундації Юлія Брукчиньська.

Зазначається, що в конкурсі можуть брати участь усі проекти, які спрямовані на підтримку соціальних ініціатив. Це може бути допомога нужденним, спільне приготування їжі та багато іншого.

"Фундація створена для того, щоб допомагати в кризисних ситуаціях, де гроші потрібні тут і зараз. Нам вдалося переказати наші кошти активістам, які одразу вирушили до кордонів, щоб показати людям, що допомогати – це легально, і щоб навчити їх як треба це робити", – наголошує Брукчиньська.

Хто може брати участь

Для того, щоб подати заявку, треба відповідати таким вимогам:

  • Бути біженцем з України або іншої країни;
  • Проживати у Варшаві;
  • Мати ідею соціального проекту;

Обмежень по віку немає, але вам потрібно обов’язково проживати у Варшаві або поблизу цього міста. Оскільки проект спрямований на розвиток соціальних ініціатив саме у столиці Польщі.

Також для участі в конкурсі запрошуються:

  • Організації національних меншин, в яких задіяні біженці;
  • Неформальні організації або групи, де задіяні біженці (мінімум 3 особи). Важливо, щоб біженці складати більшу частку всіх учасників.
  • Організації (об’єднання, фонди), до складу керівних органів яких входять, зокрема, особи з числа біженців та в яких особи з числа біженців є активними учасниками,

Як подати заявку

Для того, щоб подати заявку, потрібно заповнити спеціальну онлайн-форму. Для цього потрібно попередньо створити собі профіль у системі. Адже формуляр буде доступний після того, як ви пройдете авторизацію.

Після того, як ви створите профіль, вам потрібно буде заповнити форму. У ній потрібно буде вказати:

  1. Чи належите ви до якоїсь конкретної організації чи ні;
  2. Вказати своє ім’я та прізвище;
  3. Вказати своє воєводство, повіт та гміну;
  4. Вказати контактну інформацію: електронну адресу та номер телефону;
  5. Розповісти про свій проект;
  6. Вказати, якій бюджет на нього потрібен;

Після цих кроків вам вже нічого не треба робити. У випадку, якщо вашу заявку одобрять, з вами зв’яжуться організатори. Дедлайн подання заявок – 21 жовтня 2022 до 14.00.

Яке фінансування проекту

В залежності від того, хто подає заявку, сума виділених коштів може відрізнятися. Наразі фінансування розподіляється таким чином:

  • Неформальні групи – до 3500 злотих;
  • Організації, фундації та товариства – до 10000 злотих;

Загальний кошт, який виділено на фінансування проекту, становить 100000 злотих. При цьому, кошти не покриватимуть витрати на:

  1. продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, одяг, обладнання та інші предмети, що надсилаються в Україну, та їх транспортування;
  2. забезпечення потреб окремих осіб або сімей. Наприклад, надавання роботи окремій особі, орендування житла окремій особі/сім’ї, надавання фінансової допомоги, крім виняткових випадків, погоджених з Фондом після підписання договору;
  3. пов’язані з підприємницькою та оплачуваною діяльністю заявника, витрати, пов’язані з партійною та релігійною діяльністю, пені, штрафи тощо.
  4. витрати, пов’язані з кредитами та відсотками, перекредитуванням та перерахуванням коштів третім особам, продукція та послуги, пов’язані з військовою та воєнною діяльністю.

Тож уважно продумайте всі деталі свого проекту перед тим, як подавати заявку. Адже якщо ваші витрати стосуватимуться вищезазначених пунктів, дуже висока вірогідність, що ви отримаєте відмову.