У жінки на польському кордоні вилучили 5 кілограмів золотих монет

Митники після затримання нарахували 670 золотих монет із чистого золота.

У жінки на польському кордоні вилучили 5 кілограмів золотих монет

5 кілограмів золотих монет намагалася провезти через кордон з Польщею 68-річна жінка. Співробітники митниці зупинили контрабандистку у пункті пропуску Гребенне. Вона їхала зі Львова, а контрабандні гроші сховала під одягом.

Митники нарахували 670 золотих монет із чистого золота. Їхню вартість судовий експерт оцінив у 1,5 мільйона злотих (12,6 млн грн за курсом НБУ).

Українську ділянку кордону у Раві-Руській жінка перетнула безперешкодно.

Всі монети були виготовлені із золота. Більшість походить з XIX та XX століть, зокрема це монети угорського королівства, французькі, бельгійські та швейцарські франки, австрійські корони та британські суверени, – повідомляє PolsatNews.

Дев’ять монет викарбувані до 1850 року та мають історичну цінність. За висновками експертів, найстарішою монетою були 20 франків 1817 року із зображенням короля Людовіка XVIII. Ще 661 монета була валютним золотом, викарбуваним після 1850 року.

Крім того, деякі досі є законним платіжним засобом. Решта – так звані інвестиційні монети, що розглядаються як спосіб інвестування капіталу.

Контрабандистка  подала заяву про добровільне взяття на себе відповідальності. Вона пояснила, що монети купила у Львові у подруги.

 У повідомленні не зазначається дата, коли митники викрили контрабанду, як і національності контрабандистки.

Як наголошує польська митна служба, незалежно від вартості монет, кожну з них необхідно декларувати. Жінка заплатила 50 тис. злотих штрафу та покрила витрати на провадження, включаючи висновок експерта. Валютні золоті монети їй повернули.