Українці не зможуть отримувати пенсії у Німеччині на пільгових умовах

Пенсійний міф розбурхав німецьке суспільство.

Українці не зможуть отримувати пенсії у Німеччині на пільгових умовах

У німецьких соціальних мережах циркулює повідомлення про те, що українські біженці можуть отримувати пенсії раніше, ніж громадяни Німеччини. Чи це правда, перевірило видання aussiedlerbote.de.

У месенджері WhatsApp з'явилося таке повідомлення: "З червня Німеччина виплачуватиме пенсії українцям з 57 років". Таким чином, біженці, швидше за все, отримають пенсії у Німеччині набагато раніше, ніж самі німці.

Пенсії за старістю в Німеччині можна отримувати не раніше, ніж з 63 років, за умови, що людина 35 років робила внески. Чому тоді для українців такі привілеї? Чи це просто брехня?

Згідно із заявою Федерального пенсійного страхування Німеччини, жодних пільг для біженців немає. Загальні правила нарахування пенсій поширюватимуться і на біженців із України.

Таким чином, твердження про те, що вони у Федеративній Республіці могли отримувати пенсії на десять років раніше, ніж громадяни Німеччини, не відповідає дійсності. Законодавчо необхідний пенсійний вік варіюється залежно від типу пенсії за старістю – від 63 до 67 років.

У принципі, кожен працівник у Німеччині, оподатковуваний внесками соціального страхування, сплачує пенсійне страхування Німеччини. Це означає, що іноземці, наприклад, громадяни України, також можуть отримати німецькі пенсійні права.

При цьому право на пенсію мають лише ті, хто сплачував внески в обов'язкове пенсійне страхування протягом не менше п'яти років та досяг установленого пенсійного віку. Винятків немає.

Мінімальний страховий стаж, необхідний відповідного виду пенсії, можна також задовольнити, підсумувавши німецькі страхові періоди з періодами інших країнах. Це працює лише з державами-членами Європейського Союзу, з якими Німеччина уклала угоду про соціальне забезпечення.

Україна до них не входить. Тому європейські правила не застосовуються під час розгляду пенсійних заяв. З Німеччиною також немає ратифікованої угоди про соціальне забезпечення. З погляду пенсійного законодавства Україна вважається «бездоговірною зарубіжною країною».

Це означає, що роки, які біженець відпрацював в Україні, не враховуються під час розрахунку мінімального страхового стажу для пенсії в Німеччині.