Українці розповіли, що думають про польські школи

Дехто вважає, що українські школи випускають більш освічених людей. 

Українці розповіли, що думають про польські школи

З польських шкіл українські діти повертаються в доброму настрої, мають багато вільного часу вдома та можуть перездавати контрольні роботи. Такі плюси в польській системі освіти бачать українці. Однак дехто вважає, що українські школи випускають більш освічених людей. Такі думки можна прочитати в соцмережах, пише ukrayina.pl.

Справжня дискусія вибухнула під дописом в Facebook міністра освіти і науки Оксена Лісового щодо скорочення кількості шкільних предметів. Українські батьки поставили в приклад польські школи. А дехто їх розкритикував. 

Українка Олена Коченко поділилася досвідом навчання своїх дітей у школах Польщі. На початку повномасштабної війни вона виїхала з трьома дітьми до Польщі. Там вони майже чотири місяці ходили до другого, шостого та восьмого класу двох різних шкіл. Про це жінка розповіла під дописом міністра Оксена Лісового.

Жінка розповідає, як після повернення в Україну діти сумували за польською школою і страждали в українській. Олена виокремила, що найбільше сподобалося в звичайних дердавних польських школах:

  • помірне навчальне навантаження, набагато легша програма, ніж в українській школі;
  • майже повна відсутність домашніх завдань, лише інколи задавали додому якісь цікаві проєкти або невеличкі вправи;
  • кількість контрольних та тестів на тиждень обмежена, у вчителів є спеціальний календар, де вони записуються на проведення тестів. Понад 3 тести на тиждень в одному класі проводити не можна. Для порівняння – в Україні у дітей часто буває 4 – 5 тестів і контрольних на день;
  • вчителі дітей поважають, атмосфера на уроках доброзичлива, не було постійного тиску та залякування оцінками;
  • проводили багато екскурсій та подорожей;
  • смачна їжа в їдальнях;
  • на більшості перерв діти гуляли на дворі.

Допис Олени Коченко викликав реакцію інших батьків. Вони розказали про свій досвід. 

"Повністю згідна! А ще в польській школі можна переписати тестування або контрольну роботу. Це теж дуже добре, бо в дитини нема такої боязні перед контрольною. А ще - це додатковий стимул краще засвоїти матеріал. Багато творчих завдань, проектів, роботи в групах, парах, багато ігор та прогулянок", - поділилася користувачка Лідія Дружинович.

"Ми теж зараз в Польщі і перший плюс через який я хотіла б залишитися тут назавжди це освіта!", - пише користувачка Natalia Danova.

"Немає алгебри і геометрії, є просто математика. А якщо ти хочеш вчити алгоритми, то будь ласка ти їх можеш вивчити в університеті, - додає Pavlo Shvets.

Однак з коментарів видно, що не всі в захваті від польської освіти.

"...і отримаємо те, що зараз мають поляки з молоддю - тупих невігласів, які не знають елементарних речей. Звичайно окремі діти знають, бо ходять до платних ліцеїв і мають домашки стільки само, скільки зараз в Україні. Але ж то платний ліцей для еліти. А інші - тупе бидло для якого вистачить вміти порахувати на калькуляторі і поставити підпис", - висловила думку Олена Коченко. Водночас вона додала, що її діти йшли в школу та приходили з неї з гарним настроєм, мали багато вільного часу для прогулянок та спілкування з друзями, не було страху та постійного стресу.