Українці в Польщі можуть безкоштовно отримати нову професію

Є можливість отримати професію та диплом європейського зразка за відносно короткий час. 

Українці в Польщі можуть безкоштовно отримати нову професію

Під головуванням Віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук відбулася нарада, де йшлося про право українців на безкоштовну освіту в Польщі.

За результатами наради Міністерством освіти та науки Республіки Польща було надано відповідне роз’яснення. Зокрема зазначається, що українці, які користуються тимчасовим захистом на території цієї країни, можуть безкоштовно здобувати профільне навчання в державній поліцеальній школі

До поліцеальної школи приймаються особи, які мають середню або середню профільну освіту. Триває навчання від 1 року до 2,5 років залежно від обраної спеціальності. Форма здобуття освіти може бути як стаціонарною, так і заочною.

Після завершення курсу особа має змогу отримати профільний диплом, склавши іспит за певною професією. Здобутий документ дозволяє випускнику легально працевлаштуватися в Польщі або іншій країні ЄС.

Поліцеальні школи — це навчальні заклади для дорослих, що є аналогами українських технікумів та училищ. Вони не дають диплом про вищу освіту, але це гарна можливість отримати професію та диплом європейського зразка за відносно короткий час.