Українці все менше хочуть працювати у Польщі, їдуть в інші країни

Працівники з України почали шукати роботу в Західній Європі та Канаді.

Українці все менше хочуть працювати у Польщі, їдуть в інші країни

Уповільнення ринку праці в Польщі та висока інфляція спонукають громадян України виїжджати передусім до Німеччини та Канади.

В інтерв’ю виданню «Rzeczpospolita» експерт та засновник агентства з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інглот каже, що був здивований низьким показником працевлаштування працівників з України у травні, оскільки в цей період вони зазвичай мають потік пропозицій. За словами керівника кадрової служби, зменшення кількості українців є наслідком помітного уповільнення економіки, що виливається на ринок праці.

У звіті польського HR-форуму за перший квартал було працевлаштовано 235 тисяч осіб на тимчасову працю, що на 6% менше порівняно з відповідним періодом минулого року. Кількість відпрацьованих годин також зменшилася на 8% (43 000 робочих годин).

Експерт вказує, що працівники з України, почали шукати роботу в інших країнах, особливо в Західній Європі та Канаді.

“Працівники з України мігрують по всій Європі, тому що погодинна оплата вища не тільки в Німеччині, але навіть у Чехії, тому не потрібно їхати далеко від Польщі", – зазначає Анна Джоболда, директор міжнародної компанії. відділ підбору кадрів агенції працевлаштування Gremi Personal.

У Канаді також зростає кількість біженців та мігрантів з України. За даними канадської служби CTV News, станом на середину березня цього року 190 тисяч громадян України прибули до Канади за спеціальною міграційною програмою та трирічною Екстреною візою, яку вже отримали понад 510 тисяч громадян України.