- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Українці хочуть вивчати литовську мову
Мовний бар'єр – головна перешкода у пошуку роботи.
Потреба українців, які шукають роботу в Литві, у вивченні литовської мови зростає, повідомив у вівторок офіс Міжнародної організації з міграції (МОМ Литва).
«Базові потреби українців принципово не змінюються, для людей найважливіша фінансова стабільність і робота. Однак ми бачимо, що потреба у вивченні литовської мови зростає. 62% українців називають мовний бар'єр однією з головних перешкод під час пошуку роботи. Очевидно, що чим довше українці живуть у Литві, тим більше їм потрібно інтегруватися та досягати тут своїх цілей, а мова є одним із найважливіших аспектів», – зазначив у прес-релізі голова представництва МОМ у Литві Ейтвідас Бінгяліс.
За даними опитування потреб та намірів, проведеного у лютому-березні МОМ у Литві серед українських біженців, 60% опитаних назвали фінансову підтримку своєю основною потребою, 43% – мовні курси, 36% – зайнятість та роботу, 34% – послуги охорони здоров'я, 25 % - володіння довгостроковим житлом.
За даними організації, минулого року 8% опитаних у червні-серпні вказали на необхідність доступності мовних курсів, а у червні-вересні на це вказали вже 18% респондентів.
Іншими перешкодами для працевлаштування українці називають здоров'я та сімейні обставини (по 20%).
За даними дослідження, 45% українців працевлаштовані, 15% самі створили собі робочі місця, решта шукає роботу.
За даними дослідження, 71% українських військових біженців мають намір повернутися на батьківщину, коли це буде безпечно, а ще 12% не визначились.
«Українці живуть у Литві вже понад два роки, пускають тут коріння, працюють чи освоюють нові професії, їхні діти ходять до дитячих садків чи шкіл, тому, знаходячи безпеку, вони не хочуть змінювати місце проживання», – сказав Бінгяліс.
За даними організації, протягом останніх двох років досліджень потреб та намірів як у Литві, так і в Естонії основні потреби українців залишаються схожими: фінансова стабільність, житло та працевлаштування, але чим довше військові біженці живуть за кордоном, тим вища потреба у вивченні мови цієї країни.
За два роки з початку війни в Україні до Литви прибуло майже 87 тис. громадян України.