- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Українців у Швейцарії стимулюють шукати роботу
Тим, хто не працює без поважної причини, соціальну допомогу можуть зменшити.
У швейцарському кантоні Люцерн близько 26 відсотків усіх працездатних біженців зі статусом S вже знайшли роботу, пише Luzerner Zeitung.
Українські біженці працюють у сфері догляду, громадського харчування та на будівництві. Тим, хто ще не знайшов роботу, найчастіше заважає мовний бар'єр та неможливість працювати у Швейцарії за спеціальністю через незатребуваність спеціальності чи невизнання українського диплома.
Проте, Департамент охорони здоров'я та соціального забезпечення (GSD) задоволений нинішніми цифрами. «У порівнянні з біженцями з інших країн показник зайнятості досить високий через два роки після в'їзду», - зазначають там.
Однак без тиску не обійшлося. З початку року кантон вимагає від людей зі статусом S брати участь у пропозиціях щодо інтеграції. Раніше це було добровільно. І якщо попит на курси німецької мови, наприклад, завжди був високим, курси пошуку роботи популярністю не користувалися.
Вже півроку українці отримують листи з проханням пройти курси німецької мови та взяти участь у заходах щодо трудової інтеграції. Після досягнення німецької мови на рівні B1 потрібно шукати роботу. Якщо ці умови не виконуються без поважної причини, то соціальна допомога може бути зменшена.
Мовна та професійна інтеграція фінансується федеральним урядом. Він платить кантонам 250 франків на місяць на кожного біженця. Влада країни хоче, щоб рівень зайнятості біженців з України зріс до більш ніж 40 відсотків до кінця року.
У кантоні Люцерн вважають, що зможуть досягти цієї мети. За останні шість місяців показник зайнятості зріс на 6,5 відсотки. Завдяки новому підходу, за якого біженців активно заохочують до працевлаштування, GSD очікує щомісячного збільшення на 2–3 відсотки. Якщо виходити із майже 26 відсотків на кінець травня, то наприкінці року це буде 40-47 відсотків.