Українська банківська картка за кордоном: як правильно користуватися?

Яких правил треба дотримуватися, щоб уникнути проблем та додаткових витрат.

Українська банківська картка за кордоном: як правильно користуватися?

Як вигідно користуватися українською банківською карткою за кордоном? Яких правил треба дотримуватися, щоб уникнути додаткових витрат? Чи можна зняти місцеву готівку з українських карток? Що робити при втраті карти або її крадіжці? Видання ukrainianingermany.de підготувало низку порад для фінансової обізнаності.

Як вигідного користуватися українськими банківськими картками за кордоном?

Користуючись карткою будь-якого українського банку за кордоном, варто мати на увазі такі моменти.

  1. Клієнт банку не має зобов’язання повідомляти банк про виїзд за кордон, адже всі українські банківські картки можуть використовуватися для розрахунків за межами країни. Проте, перед виїздом за кордон варто звернутися до банку (можна онлайн) та поцікавитися банками-партнерами на території країни перебування. Ця інформація буде корисною для уникнення додаткових витрат при знятті готівки в банкоматах.
  2. Варто за можливості максимально здійснювати безготівкові розрахунки через платіжні системи ApplePay та GooglePay. Головне, пам’ятати, що ліміт НБУ для таких операцій становить суму еквівалентну 100 тис. гривень з будь-яких карток одного банку. А ось валютні платіжні карти українських банків не мають обмежень.
  3. Конвертація в безготівкових платежах здійснюється за курсом міжнародної платіжної системи й комісія при операції залежить від валюти та умов договору користуванням платіжною картою.
  4. Розраховуючись в магазинах, закладах харчування тощо обирайте для оплати валюту країни вашого перебування – це дасть можливість уникнути зайвих втрат на коливанні курсу та надасть можливість конвертувати гривні, згідно з тарифами Національного банку України. В іншому випадку, курс буде комерційним.
  5. Варто заздалегідь потурбуватися про встановлення потрібного ліміту добових витрат.

Важливо: банки України мають право зняти щомісячні ліміти до 100 тисяч гривень на закордонні розрахунки та покупки для волонтерів та людей які купують товари військового призначення, для цього треба особисто з документами звернутися до фінансової установи.

Чи можна зняти гроші з української карти в іншій валюті?

Зняття готівки з українських платіжних карток в банкоматах країни перебування, у тому числі Німеччини, може бути здійснено у будь-якій валюті. Тільки варто зважати на ліміти, які НБУ встановив для таких операцій:

  • максимальна сума 12 500 грн. може бути знята в банкоматах з гривневих платіжних карток на 7 календарних днів;
  • до 100 000 грн на день конвертованих у валюті з валютних платіжних карток.

Чи варто знімати готівку з українських карток за кордоном?

Українцям за кордоном треба пам’ятати різницю між банкоматом банку та банкоматною мережею, які насправді не є банківськими установами. Власниками таких мереж є великі компанії, бізнес яких полягає в обслуговуванні широкої мережі банкоматів в різних країнах світу та за зняття готівки списується досить велика комісія. Тому треба бути уважним і читати попередження на дисплеї.

Чи можна користуватися кредитними картками українських банків за кордоном?

Українські банки дають можливість своїм клієнтам використовувати кредитні картки для оплати за кордоном, всі конвертаційні питання відповідають вимогам НБУ.

Важливо пам’ятати про обов’язкові платежі та відсотки, які треба буде сплатити за користування кредитними коштами, в іншому випадку карти можуть бути заблоковані, а вам доведеться мати не приємні розмови з представниками банку.

Що роботи, якщо втратили українську карту за кордоном або якщо сплив строк її дії?

Якщо ви втратили платіжну карту українського банку, перебуваючи за кордоном, треба негайно виконати наступні дії:

  1. Зайти в мобільний застосунок банку й переказати всі кошти з втраченої карти на власну активну карту.
  2. Заблокувати карту, зв’язавшись із вашим банком як онлайн через додаток або офіційний сайт.
  3. Оформити віртуальну карту за допомогою мобільного додатку.

Скористатися оформленням віртуальної карти рекомендується й тим, у кого за кордоном закінчився строк дії карти.