Українські біженці «не бачать майбутнього» у Швеції та їдуть із країни

Причиною цього стали неможливість асимілюватися в шведське суспільство і труднощі з пошуком роботи.

Українські біженці «не бачать майбутнього» у Швеції та їдуть із країни

Тисячі українських біженців розчарувалися у Швеції та залишили країну, пише Nya Dagbladet. Причиною цього стали неможливість асимілюватися в шведське суспільство і труднощі з пошуком роботи — без знання шведської мови знайти її неможливо, а на мовні курси біженці не мають права.

Дедалі більше українців виїжджають зі Швеції через те, що вони не мають права на навчання шведській мові, що дуже ускладнює пошук роботи та асиміляцію у суспільстві. Наталі Волковій 62 роки, у березні вона поїхала з Києва до Ескільстуни. Вона має дві вищі освіти, і вона вільно говорить російською, українською, польською та сербською мовами, але ці навички не допомогли їй вийти на шведський ринок праці. «Я готова мити сходи та підлоги, але не можу знайти таку роботу, бо без шведської мови я нікому не потрібна. Серед нас, біженців, багато цікавих людей: художники, журналісти, лікарі та вчителі, які могли б принести користь Швеції», — наводить її слова Nya Dagbladet.

За словами Наталії Волкової, ще коли вона тільки-но приїхала до Швеції, вона була сповнена рішучості працювати, щоб забезпечувати себе. Проте на той момент Наталія не знала, що біженці, які прибувають до Швеції відповідно до директиви про масову міграцію, не мають права на відвідування курсів шведської мови для іммігрантів. "Я не знаю нікого, хто знайшов би роботу, не знаючи мови", - сказала Наталя Волкова. З власної ініціативи Наталя вивчає шведську мову у гуртку, але вважає, що навчання там надто повільне. Знайомі їй українці, яким вдалося знайти роботу у Швеції, вже розмовляли англійською.

Вона також повідомила, що багато її співвітчизників, з якими вона познайомилася у Швеції, тепер почали повертатися додому, хоча війна в Україні ще не закінчилася. Решта натомість переїжджають до Німеччини, Ірландії чи Канади з надією, що там їм запропонують навчання мови та можливість влаштуватися на роботу. За даними Міграційної служби Швеції, із 45 тис. українських біженців, близько 4 тис. вже залишили країну, підсумовує Nya Dagbladet.