- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Українські біженці обурилися непридатними умовами проживання у Болгарії
Харчування, яке їм надається, можна вважати нормальним, чого не можна сказати про умови проживання.
Біженці з України, які прибули до Болгарії, обурилися наданими ним умовами проживання в буферному центрі в Єлхово. Про це розповів болгарський телеканал BTV.
У сюжеті йдеться про групу із 35 українців, серед яких 12 дітей. Всі вони, як повідомляється, висловили протест проти свого розміщення у металевих побутівках, назвавши подібні умови неприйнятними та некомфортними.
Українці акцентують увагу на тому, що їм обіцяли, що їхнє перебування в Єлховому буде обмежено лише кількома днями, проте минув уже майже тиждень, а ніхто не планує їх переселяти.
За словами біженців, харчування, яке їм надається, можна вважати нормальним, чого не можна сказати про умови проживання.
«Ні лягти, ні підвестися, ні сісти – нічого», - кажуть українці, наголошуючи на компактності наданих їм вагончиків і вказуючи на незручність розміщення разом з дітьми.
Як зазначає bTV, біженці претендують на оперативне розселення на базу відпочинку, проте, за заявою влади, пункти їхнього розміщення поки що не визначені, і в поточних умовах люди можуть залишатися до двох тижнів.
Буферний центр у Єлхово вже опинявся у центрі скандалу, коли українських біженців переселяли з приморських готелів до менш затребуваних баз відпочинку на початку червня.
Тоді 50 біженців привезли автобусами до Єлхова. Шоковані українці почали знімати відео та викладати у соцмережах. На кадрах видно, що велика територія захищена парканом з колючим дротом, усередині – ряди з невеликих контейнерів, у яких розташовані двоярусні ліжка.
Центр будувався як спецпункт для прикордонної поліції для примусового утримання нелегальних мігрантів та, за останніми даними правозахисників, не підходить для розміщення дітей.
Нагадаємо, раніше влада Болгарії вирішила продовжити програму, згідно з якою українським біженцям, які приїхали в країну, надається житло, проте тепер їх переселяють на державні та муніципальні бази відпочинку.
Самим біженцям варіант з базами відпочинку припав не до душі і вони вже провели акції протесту, вимагаючи від влади переглянути рішення і зберегти програму розміщення, що діяла раніше, в приватних готелях на узбережжі.