Українські біженці в Німеччині отримують величезні штрафи за скачування відео з мережі

У ФРН діє закон, який забороняє завантажувати будь-яку інтелектуальну власність.

Українські біженці в Німеччині отримують величезні штрафи за скачування відео з мережі

Українські біженці, які отримали тимчасовий захист у Німеччині, стикаються із несподіваними неприємностями. Людям надходять величезні штрафи, що сягають 2 тисяч євро. Йдеться про заборону на скачування фільмів з інтернету, про яку, зважаючи на все, наші громадяни не в курсі.

Про це розповідає в TikTok блогер з ніком Sorokabiloboka.

У ФРН діє закон, який забороняє завантажувати будь-яку інтелектуальну власність із мережі. Це стосується не лише фільмів, а також – музики, книг. Це суворо контролюється. Навіть завантаження медіа з невідомого ресурсу не гарантує, що користувача не знайдуть і не оштрафують.

"Нещодавно до мене звернувся чоловік з нашого міста, у якого дитина не знала про це правило і скачала один фільм з інтернету, щоб потім його десь подивитися. Людині прийшов штраф 1700 євро", - розповідає блогер.

Те, що українці, які втекли від війни, здебільшого не мають грошей, не звільняє від оплати цього штрафу.

Законним є лише оформлення підписки на послуги або перегляд/завантаження контенту з платних сервісів, таких як Netflix, YouTube, Spotify, Apple Music, Amazon та інші. Виключенням є лише випадки, коли продукт має безкоштовну ліцензію, наприклад, GNU GPL. Перегляд на безкоштовних платформах заборонено.

При цьому в Німеччині існують спеціальні компанії, які моніторять мережу у пошуках незаконних завантажень контенту з ліцензією. Потім власники інтелектуальної власності звертаються до суду. Законодавство ФРН дозволяє залучати порушників до відповідальності.

Провайдери зобов'язані надати всю інформацію про порушника юристам: IP-адреси, дату та час завантаження контенту. Так можна легко встановити фізичну адресу правопорушника.

Сума штрафу залежить від розміру контенту та того, кому належать авторські права на той чи контент. Це можуть бути тисячі євро. Все залежить від позивача та рішення суду.