Українські суботні школи в Німеччині

Школи, які викладають виключно українською мовою та спеціалізуються на підтримці та освіті дітей з України.  

Українські суботні школи в Німеччині

При переїзді до Німеччини батьки шукають садочки та школи для своїх дітей. При цьому вони прагнуть не лише до адаптації та інтеграції в нове суспільство, але й до того, щоб діти не забували своє коріння, історію, традиції та мову. Для цього, нагадує ukrainianingermany.de, в Німеччині функціонують українські школи, які викладають виключно українською мовою та спеціалізуються на підтримці та освіті дітей з України.

Українська школа в Берліні

Ця неприбуткова організація існує завдяки грошовим внескам батьків. Вона працює у форматі суботньої школи і має чітку позицію – сприяти вивченню української мови. Важлива умова для запису: дитина має паралельно навчатися в німецькій школі.

Тут викладають обов’язкові шкільні предмети, такі як: українська мова, література, уроки культурної спадщини, заняття про духовні традиції. Вчителі дбають про забезпечення зв’язку між сучасністю та історією. Заняття проводять виключно українською мовою, а от відеоуроки на сторінці школи доступні у двох версіях: українській та німецькій. 

Дітей заохочують брати участь у громадському житті, долучатися до суспільно важливих конкурсів. Окрему увагу вчителі приділяють темі екології та турботи про свою планету.

Батьки дітей також долучаються до освітнього процесу: беруть участь в громадських заходах, дізнаються цікавинки про святкування важливих дат різних свят, а також час від часу організовують для дітей поживні перерви. При записі до школи враховуйте той факт, що тут не видають сертифікат державного зразка про закінчення навчання.

Контакти: [email protected]

Українська суботня школа в Мюнхені

Ця школа була створена 8 років тому для навчання дітей дошкільного та шкільного віку. Тут працює садочок для дітей віком від 3 до 5 років, дошкільні групи, а також початкова та середня школа. Після занять діти можуть відвідувати мистецькі гуртки, такі як:  український народний танець, театральний гурток, малювання, хор, а також гурток бойових мистецтв.

Уроки викладають українською мовою для кращого освоєння шкільної української програми. Серед основних дисциплін – українська мова та література, історія України, географія України, народознавство та християнська релігія.

У Суботній школі в Мюнхені працює 20 досвідчених педагогів, які досконало володіють українською мовою, мають відповідну освіту та належний рівень професійної підготовки. На сьогодні тут вчиться 200 дітей.

Для того, щоб визначитися, чи подобається цей заклад дитини та чи схвалюють його батьки, є можливість взяти 3 пробні безкоштовні заняття. Курс навчання триває з вересня до липня. Заняття проводять кожної суботи – з 10-13 години. По закінченню школи учні отримують сертифікати.

Контакти: [email protected]

Суботня школа «Сонце в долонях» у Франкфурті

Українська школа у Франкфурті-на-Майні є однією з найстаріших на заході Німеччині, а разом з тим − найсучаснішою. Вона була заснована у 2005 році і з того часу збирає в своїх стінах дітей від 3 до 16 років. Зараз у школі навчається близько 350 дітей, розподілених на 8 вікових груп з 1-11 класи. Дітей дошкільного віку ділять на 3 вікові групи. Заняття проходять по суботах, у всіх групах та класах паралельно. Менші учні мають один урок, старші – 3-4 заняття тривалістю в 40 хвилин.

Шкільна програма передбачає вивчення таких дисциплін: українська мова та література, народознавство, музична культура, географія та історія України. На уроках діти пізнають культуру, народні звичаї та обряди України, розвивають увагу та логічне мислення, пам’ять та знайомляться з навколишнім світом. Інформація базується на матеріалах української загальноосвітньої школи.

Декілька разів на рік для учнів організовують вистави, на яких співають, декламують вірші чи розігрують п’єси з українських казок. У святкові дні на дітей чекають цікаві заходи та конкурси. 

Контакти: https://ukraine-frankfurt.de/index.php/contactsschule/samstagsschule

«Наша школа», Гайдельберг

Німецько-українське товариство Рейн-Некар існує з грудня 1992 року. Майже сто років поспіль воно запрошувало дітей на відпочинок до Німеччини, транспортувало гуманітарну допомогу та підтримувало різні благодійні проекти. Членами товариства є українці та німці, які проживають в Німеччині. Сьогодні в товаристві приймають українців, які тільки приїхали й намагаються освоїтися в новій країні. Тут координують, забезпечують необхідною підтримкою та надають всю потрібну інформацію.

У жовтні 2009 року на базі товариства відкрили українську суботню школу «Наша школа». ЇЇ метою є популяризація та підтримка дітей з України під гаслом «Даруй дітям крила». Навчальна програма має акцент на розвитку української мови. Окрім цього, у школі викладають:

  • географію;
  • історію;
  • культуру;
  • народознавство.

Сьогодні в українській суботній школі в Гайдельберзі навчається 57 учнів із 40 німецько-українських сімей. Діти успішно освоюють навчальну програму 1-7 класу. Для менших тут працює група дитячого садочку та підготовчий клас.

Адреса школи:

Sprachenschule Heidelberger Pädagogium, Schröderstraße 22, 69120 Heidelberg

Телефони: 491747622099; 491786364778.

Email: [email protected]; [email protected].

Українська суботня школа в Майнці

В українській школі в Майнці є 9 навчальних груп: малята, дошкільнята, учні 1-7 класу, окрім 5-го (тимчасово). Класи невеликі, однак кожен з них має свого керівника, який займається організацією освітнього процесу. Мета школи – розвиток комунікації в дитини та необхідних навичок для інтеграції в нове суспільство.

Заняття відбуваються по суботах і охоплюють різні шкільні дисципліни:

  • українська мова;
  • українська література;
  • історія;
  • письмо;
  • народознавство;
  • музичне виховання;
  • танці та «креатив» на великих перервах.

Діти всесторонньо розвиваються завдяки додатковим гурткам, які відбуваються на базі школи. Можна ходити на танці, акробатику або займатися майструванням. На вихідні та свята для дітей організовують тематичні заходи та цікаві екскурсії. Окрім цього, вчителі опікуються тим, щоб діти поглиблено вивчали німецьку мову. Це дозволить їм краще розуміти оточуючих, ставити питання та у разі потреби – попросити про допомогу.

Організатори «Нової школи» прагнуть до того, щоб дітям було цікаво дізнаватися свою культуру, традиції та про своє коріння. Цьому сприяє ще й спілкування з дітьми українського походження, а також налагодження зав’язків між батьками, які також потребують спілкування в новій країні.

Адреса: Adam-Karrillon-Straße 35, 55118 Mainz

Телефон: 4901755341440

Електронна пошта: [email protected]