Українські учні у Словаччині так і не вивчили словацьку

Водночас українські діти не мають жодних проблем із адаптацією у словацьких школах.

Українські учні у Словаччині так і не вивчили словацьку

Діти біженців з України, які переїхали до Словаччини після початку війни, зазвичай погано володіють словацькою мовою. Такий висновок було зроблено за підсумками перевірки, проведеної Державною шкільною інспекцією (ŠŠI) у 30 різних словацьких школах.

З'ясувалося, що менш як третина шкіл організували курси державної мови для учнів, які приїхали з України. У кількох школах викладання словацької мови для них здійснювалося у формі репетиторства або занять у гуртках.

За підсумками перевірки було виявлено ще кілька спільних проблем, пов'язаних із навчанням українських учнів. По-перше, більшість шкіл жодним чином не адаптує свою освітню програму під їхній рівень. По-друге, найчастіше в освітніх установах не вживаються додаткові заходи щодо психологічної підтримки дітей, які приїхали з території воєнних дій.

Водночас інспектори зазначили, що у переважній більшості випадків українські учні не мають жодних проблем із адаптацією у словацьких школах. Вони добре вливаються у нові колективи, а самі школи намагаються створювати для них максимально комфортне середовище.