Українським біженцям у Литві дозволять не молитися за патріарха Кирила

Віленсько-Литовська православна єпархія дозволить українським біженцям молитися без згадки патріарха Кирила, але зазначає, що у своїх молитвах продовжить згадувати його на богослужіннях.

Українським біженцям у Литві дозволять не молитися за патріарха Кирила

Віленсько-Литовська православна єпархія, що знаходиться в управлінні Московського патріархату, дозволить українським біженцям молитися без згадування патріарха Кирила, але зазначає, що у власних молитвах продовжить згадувати його на богослужіннях, передає bb.lv.

Як повідомила на прес-конференції в четвер представник єпархії зі зв'язків із громадськістю Марія Якубовська, громада українських віруючих молитиметься з Вільнюською православною парафією святої Параскеви П'ятниці.

«У цій парафії ім'я Кирила не згадується у богослужіннях литовською мовою, і його ім'я не згадуватиметься українською мовою та у майбутніх богослужіннях», - сказала Якубовська.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило у своїх висловлюваннях регулярно виправдовує російське вторгнення в Україну, підтримує його та благословляє. У зв'язку з такою позицією йому заборонено в'їзд до Литви.

Однак вона повідомила, що інші парафії, яких налічується понад півдюжини, продовжать молитися за здоров'я патріарха Кирила, бо «Церква не може діяти автономно, самопроголошувати себе незалежною».

На запитання, чому на одних богослужіннях можна не згадувати Кирила, а на інших ні, представник єпархії відповіла, що для литовських православних важливо бути частиною всесвітньої Православної Церкви.

Служби в Литві вестиме священик Андрій Несвітайла, який приїхав до Литви з України через російське вторгнення. Він належав до Української Православної Церкви, пов'язаної із Московським Патріархатом. Він сказав, що «беззастережно засуджує» позицію патріарха щодо російського вторгнення і не згадує патріарха Кирила на богослужінні.

Коли розпочалося вторгнення в Україну, глава Віленсько-Литовської православної єпархії митрополит Інокентій засудив війну Росії, але не патріарха Кирила. При цьому митрополит заявив, що не погоджується з позицією Московського патріарха.

Зазначимо, що хоча православних християн у Литві нині об'єднує лише Віленсько-Литовська єпархія, підпорядкована Московському патріархату, у країні є плани створення церковної структури, підпорядкованої Константинопольському патріархату.

Цього домагаються п'ять священиків Віленсько-Литовської єпархії, позбавлені священного сану митрополитом Литви, а потім відновлені патріархом Константинопольським Варфоломієм I.

Про відповідні плани повідомив патріарх Константинопольський, який відвідав Литву минулого тижня.