Українським дітям важко вчитися латиською у Латвії

Загалом цього навчального року в латвійських школах та дитячих садках навчатимуться понад 3000 дітей з України.

Українським дітям важко вчитися латиською у Латвії

Загалом цього навчального року в латвійських школах та дитячих садках навчатимуться понад 3000 дітей з України. Для школярів уроки проводитимуться латиською мовою або у програмах меншин українською мовою. Управління освіти Даугавпілса, як і інші самоврядування, визнає, що це виклик для педагогів, учнів та їхніх батьків, пишуть місцеві ЗМІ .

У Даугавпілсі зареєстровано 250 українських дітей, на даний момент неможливо точно сказати, скільки з них навчатимуться у школах Даугавпілсу, повідомили в управлінні освіти міста. Ситуація змінюється, хтось вирішує не вчитись, бо повертається до України, хтось знову приїжджає.

Докладніше про поточну ситуацію розповіла педагог-методист Ілзі Онзулі, яка відповідає за освіту українських дітей у Даугавпілсі. За її словами, було отримано 71 заяву до загальноосвітніх шкіл, з них 64 — до основної школи та 7 — до середньої школи. Тим часом у дитячих садках міста зараз перебувають 57 дітей з України.

Українських дітей навчатимуть латиською мовою і в школах, і в дитячих садках. І це стане викликом для всіх учасників навчального процесу.

Онзуле заявила: "Це лякає і вчителів, і дітей, і батьків, бо наша позиція така — не нашкодити дітям у Латвії, які навчаються державною мовою. І водночас зберегти цей баланс і дозволити українським дітям навчатись у латвійських школах. Одне з правил для батьків – відвідувати безкоштовні курси латиської мови, щоб батьки могли допомогти своїй дитині”.

У свою чергу, в Резекненському краї, порівняно з весною, трохи зменшилася кількість дітей, які бажають відвідувати навчальні заклади муніципалітету, підтвердив голова Управління освіти Резекненського краю Гунтарс Скудра.

"Попередній навчальний рік закінчили 49 українських дітей як у дошкільних закладах, так і в школах. На даний момент, за даними на 1 вересня, 38 українських школярів вирішили навчатися в Резекненському краї", - сказав Скудра.

Більше дітей у Веремській основній школі, де хочуть навчатися 13 українців, у двох школах буде по 8, а в решті по 2 чи 3. Так само, як і навесні, українці продовжать навчатися латиською, а вчителям за необхідності допомагатимуть помічники. На уроках, звісно, треба буде приділяти дітям індивідуальну увагу.

У Даугавпілсі заплановано, що на уроках зможуть допомагати вчителі з України.

"На даний момент я перебуваю в листуванні з українськими педагогами, де є вчителі англійської мови, математики, біології, інформатики, до яких ми звернемося, як тільки у нас будуть укомплектовані групи класів, як тільки у нас буде ясність 5 вересня, скільки дітей на насправді в якомусь класі, тоді ми зможемо вирішити, скільки українських педагогів як помічників вчителів ми можемо запропонувати школам", — зазначила Онзуле.

У свою чергу, у Резекні, за поточними даними, у школах навчатимуться 46 учнів, а в дитячих садках – 25 дітей.