- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
В Укрзалізниці пояснили, чому так важко придбати квиток на потяг до Варшави
Місткість обмежена 150 місцями на рейс.
Найпопулярнішим міжнародним поїздом в Україні залишається рейс Київ-Варшава. За день в онлайн-сервісах Укрзалізниця отримує понад 2 тис. запитів щодо купівлі квитків на цей поїзд, але його місткість обмежена 150 місцями на рейс.
На цьому маршруті використовуються так звані міжнародні вагони РІЦ, парк яких обмежений. Наразі Укрзалізниця разом з польськими колегами опрацьовує питання курсування на маршруті звичайних українських вагонів, які дещо ширші. Тестовий проїзд відбувся успішно, тому можна очікувати, що місць на цьому маршруті стане більше, — наглосив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.
Крім того, минулого року Укрзалізниця запустила 6 нових міжнародних поїздів. З Києва та Харкова до Хелма, з Києва, Запоріжжя до Перемишля, з Києва до Перемишля через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль та Львів, а також поїзд Київ — Кишинів.
З 28 січня запроваджено ще одне коригування в процес продажів, яке збільшить можливість пасажирам простіше знаходити квитки.
Окрім відкриття продажів рівно за 20 днів до дати поїздки о 08:00, усі квитки, що повертатимуться на конкретну дату, будуть вводитись у систему чітко ЗА ОДИН ДЕНЬ ДО ДАТИ ПОЇЗДКИ між 08:00 та 09:00 ранку. Тож, якщо не встигли придбати квиток за 20 днів, тепер не потрібно за ними полювати чи звертатись до «перекупщиків» — можна для термінових справ знайти всі повернуті квитки в цей чіткий часовий проміжок. А квитки, які будуть здаватись день у день, повертатимуться в систему не пізніше, ніж за 30 хв після здачі.
Нагадаємо, УЗ змінила правила, щоб унеможливити перепродаж квитків на найбільш ажіотажні міжнародні рейси (зокрема, № 67/68 Київ — Варшава — Київ). Так, з листопада 2022 року — жодних перекупщиків біля кас, адже продаж квитків на цей напрямок переведено виключно в онлайн-канали (застосунок, чат-бот і офіційний сайт УЗ), обмежена кількість для купівлі (не більше, ніж чотири в одні руки).
З першого ж дня дії нових правил у відкритому доступі з’явились квитки для пасажирів. Кожен щодня о 08:00 має рівну прозору можливість придбати квитки на надпопулярний рейс.
Зверніть увагу, продаж здійснюється на 20 діб наперед, а квитки на кожен наступний 20-й день надходять у продаж щодня рівно о 08:00.
Втім, перекупщики швидко перелаштували алгоритми своїх дій на «онлайн-рейки» й розпочали полювання на квитки з повернень. Укрзалізниця здійснила низку «контрольних закупівель» за оголошеннями в мережі, де за «комісію» пропонували знайти квитки на Варшаву. Матеріали передали відповідним органам, звільнили співробітників-порушників, на яких впала підозра.
Перекупщики могли вихоплювати до 90 квитків на місяць лише на варшавський рейс. Тепер, після всіх нововведень, ситуація має швидко змінитися, – обіцяє Укрзалізниця.
Загалом у 2022 році Укрзалізниця перевезла близько 1,4 млн пасажирів у сполученні з країнами Євросоюзу. Це майже у 10 разів більше, ніж у 2021 році.