- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
В яких країнах українці найчастіше потрапляють у ДПТ: дослідження від МТСБУ
Лідером за кількістю ДПТ за участю українських водіїв стала Польща.
Моторно-транспортне страхове бюро України опублікувало актуальні статистичні дані зі свого останнього дослідження, які демонструють, як часто українські водії потрапляють у ДТП за кордоном.
За останніми даними на травень, МТСБУ отримало 2715 повідомлень про ДТП, які сталися з вини українських водіїв за кордоном за 5 місяців 2024 року. Тобто кожного місяця близько 545 водіїв з України потрапляють в аварії та звертаються за отриманням компенсації згідно з умовами страхування Зелена карта.
У яких країнах українці найчастіше потрапляють у ДТП?
Лідером кількості ДПТ за участю українських водіїв стала Польща. Можливо, це пов'язано з тим, що з початку повномасштабного вторгнення ця країна прийняла найбільшу кількість біженців з України. На Польщу припадає 34% дорожньо-транспортних пригод (2008).
Другу позицію цього рейтингу посіла Німеччина. На цю країну припадає 16% аварій (965 ДТП). Третє місце належить Румунії, на яку припадає 7% загальної кількості ДТП за участю українців, тобто 308 випадків. Замикають перелік лідерів Чехія, Італія та Іспанія.
МТСБУ повідомляє, що 98% аварій обійшлися без потерпілих, а всі потерпілі зазнали виключно легких травм.
На яких авто українці найчастіше потрапляють у ДТП за кордоном?
Згідно з оприлюдненими даними від Моторно-транспортного страхового бюро України, найчастіше до ДПТ потрапляють водії легкових автомобілів (76%) та вантажівок (21%). Досить рідко учасниками аварій ставали водії автобусів (2%) та транспортних засобів із причепами (1%).
Серед найпоширеніших причин виникнення ДТП можна виділити незнання місцевих особливостей правил дорожнього руху та недостатній досвід керування автомобілем за кордоном. Щодо водіїв вантажних ТЗ, то найпоширенішими причинами є втома, великі відстані та несправність транспортного засобу.
Оскільки автобуси переміщуються регулярними маршрутами, то ризик зустріти незнайому дорогу в таких випадках мінімальний.
Яке відшкодування змогли отримати водії завдяки полісу міжнародного страхування?
За даними МТСБУ, за 2024 рік було сплачено 5248 вимог на відшкодування, загальна сума страхового покриття за обов'язковим полісом «Зелена карта» становить 16,6 мільйонів євро.
Якби водії не мали страхового поліса, то компенсація витрат повністю лягла б на їхні плечі. Якщо розділити загальну суму, то можна визначити, що кожному винуватцю ДТП вдалося заощадити щонайменше 3200 євро.