- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Вільнюс приєднується до кампанії на підтримку України
Як приєднатися до збору кошів і пожертв для України, та де дістати допомогу, якщо ви вже знаходитеся у Литві в якості біженця.
Наразі різноманітні благодійні та громадські організації Литви продовжують надавати допомогу Україні. Зокрема, благодійна організація «SOS Україна» спільно з Міністерством економіки та інновацій реалізує низку ініціатив, збираючи кошти та надсилаючи гуманітарні вантажі до України. Тільки у вересні учні у Києві отримали від «SOS Україна» комп'ютери та телефони, військовослужбовці у Херсоні – планшети, Wi-Fi роутери та принтери, а військовий шпиталь у Миколаєві – складне хірургічне обладнання.
«Ми намагаємося працювати з тими регіонами та бенефіціарами, які найбільше потребують підтримки. Головний секрет ефективної підтримки полягає в тому, щоб вона була адресною чи якісно спрямованою», – каже директор SOS Україна Довідас Віткаускас.
Громадянське суспільство Литви активно допомагає біженцям з України, постраждалим та пораненим. Так, громадські організації Червоний Хрест Литви, Карітас Литва, Мальтійський орден, «Maisto Bankas» і «Save the Children» збирають кошти для українців, які тікають від війни в Україні. Детальну інформацію можна отримати на сайті www.aukok.lt.
Фонд «Сильні разом» збирає кошти, які будуть спрямовані на організацію проживання в Литві українців, які тікають від війни. Більше інформації тут: www.stipruskartu.lt.
Партнери в Литві «Blue/Yellow» збирають кошти для збройних сил України та мирного населення, постраждалого від війни. Більше інформації можна знайти на сторінці www.blue-yellow.lt/lt.
Жіноча спілка сімей офіцерів LDK Birutė збирає підтримку родинам українських військових. Зв’язатися з ініціативою і розказати про потреби українських військових можна за мейлом [email protected] або за телефоном +370 630 21 434.
Також отримати допомогу для біженців, і передати допомогу в Україну можна через наступні організації:
• Литовський Червоний Хрест (+370 5 21 27 322, [email protected], www.redcross.lt)
• Caritas (+370 673 24 225, [email protected] )
• Служба допомоги Мальтійського Ордену (8 600 23 220, www.maltieciai.lt)
• «Продовольчий Банк» (+370 686 44244, [email protected], www.maistobankas.lt)
А тут можна дізнатися, яку ще допомогу надає Литва тим українцям, котрі знаходяться на її території у якості біженців:
• На сайті www.migracija.lt тут постійно оновлюється інформація про всі міграційні процедури
• Сайт www.uzt.lt надає інформацію про безкоштовні послуги ринку праці, пов’язані з пошуком роботи.
• За коротким номером 1808 (дзвінок з нелитовського номера +370 66 01 1808) можна записатися на щеплення від хвороби COVID-19.
• За коротким номером 1809 працює лінія емоційної підтримки російською мовою, на якій працюють волонтери, а на платформі www.manodaktaras.lt для дорослих і дітей будуть безкоштовні онлайн консультації психологів і психотерапевтів.
• Ініціатива «Сильні разом» шукає людей, які можуть надати тимчасовий притулок та транспортувати біженців від кордону. Реєстрація та інформація: www.stipruskartu.lt.
• Оголошуються акції здачі крові та потреба в крові в Україні: https://kraujodonoryste.lt/pagalbaukrainai/.
• «Maisto bankas» («Продовольчий Банк») приймає продуктову допомогу для біженців. Інформація на фб-сторінці www.facebook.com/maistobankas.
А з цього тижня на кількох маршрутах тролейбусів у Вільнюсі з’явиться інформація про фонд UNITED24, створений президентом України Володимиром Зеленським. До речі, Вільнюс – перше європейське місто, яке прийняло запрошення зробити свій внесок у цю ініціативу. 21 жовтня на зупинці громадського транспорту «Площа Європи» біля Вільнюського міського самоврядування відбулася презентація тролейбусів, в якій узяв участь посол України в Литві Петро Бешта і екс Посол Республіки Литва в Україні Маріус Януконіс. У звіті мерії зазначається, що проект підтримали Вільнюське міське самоврядування, Вільнюський громадський транспорт та муніципальне підприємство «Sussiekimos paslaugos».
Фонд UNITED24 з початку його створення зібрав уже понад 210 млн євро як допомогу людям, які постраждали від війни в Україні. Основні напрями збору –оборона та розмінування; медична допомога; розбудова України. На сайті фонду розміщена щотижнева звітність про зібрані кошти та їх використання. Будь-яка людина, організація, підприємство, фірма або місто може стати донатором або партнером фонду в реалізації його ідей. Амбасадори фонду – світові зірки кіно, музики, спорту – допомагають втілити найамбітніші благодійні цілі. Одним з перших таку місію узяв на себе легендарний український футболіст і тренер Андрій Шевченко. За його участю відбувся благодійний вечір-аукціон в Лондоні. А кілька днів тому Фонд розіграв футболку Національної збірної України з футболу з автографом всесвітньо відомого голкіпера Джанлуїджі Буффона.
Надважливою є програма фонду UNITED24 «Армія дронів». Першим її послом в світі став актор Марк Хемілл, легендарний Люк Скайуокер з фільму «Зоряні війни». Марк допоміг зібрати 500 дронів для України. Приєднатися до цієї ініціативи можуть люди з усього світу.