ВООЗ вважає, що біженців у Європі лікують гірше, ніж місцевих

Як з'ясувалося, існують значні відмінності між медичним обслуговуванням для біженців та громадян ЄС.

ВООЗ вважає, що біженців у Європі лікують гірше, ніж місцевих

Після прибуття до безпечної країни проблеми біженців не закінчуються. Однією з головних проблем, з якими стикаються вимушені мігранти, — це медичне обслуговування біженців у Європі. Точніше, його недостатньо високий рівень, пише Euroaktiv .

Як з'ясувалося, існують значні відмінності між медичним обслуговуванням для біженців та громадян ЄС. Таку думку висловив Сантіно Североні, директор Програми охорони здоров'я та міграції ВООЗ.

У порівнянні з громадянами ЄС, біженці мають набагато більше проблем з медичним обслуговуванням.

«Ми вважали, що ризик хронічних захворювань був високим лише до прибуття біженців до пункту призначення. Але виявилося, що це не так», - сказав Североні.

Ризик хронічних захворювань у біженців залишається набагато вищим, ніж у корінного населення. Причиною цього є відсутність профілактичних послуг, зміцнення здоров'я та поінформованості про ризик хронічних захворювань.

«Боляче усвідомлювати, що у багатьох випадках ці люди все ще залишаються позаду. Що їм досі важко отримати доступ до медичної допомоги. Що їм все ще важко долати бар'єри», - додав Североні.

За даними звіту ВООЗ про здоров'я біженців та мігрантів, видно, що вони стикаються з багатьма проблемами медичної допомоги в країнах Європейського Союзу.

Прикладом цього є те, що біженці в Європі мають значно більшу поширеність депресивних розладів — 34 відсотки порівняно із середнім показником у 4 відсотки серед населення приймаючої країни.

У звіті також наводяться дані, що показують, що жінки-біженці та жінки-мігранти в країнах Західної Європи «вдвічі частіше вмирають під час або після вагітності, ніж жінки з країн, що приймають».

Аналогічна картина спостерігається і в галузі медицини праці, оскільки виробничий травматизм значно частіше зустрічається серед біженців та мігрантів.

«Вони, як правило, працюють на роботах, які є небажаними для місцевого населення. Там де висока фізична активність, де є випадки експлуатації чи недостатні умови безпеки», — сказав Североні.

У звіті йдеться про те, що 47 відсотків робітників-мігрантів з низьким та середнім рівнем доходу, які працюють у європейських країнах, перенесли щонайменше один нещасний випадок на виробництві чи захворювання. Більшість із них пов'язані з «дихальною функцією, загальними проблемами зі здоров'ям, психічним здоров'ям та травмами, які потребують медичної допомоги».

Водночас у випадку біженців з України ситуація не настільки сумна. Североні назвав включення українських біженців до європейських систем охорони здоров'я прикладом передової практики.