Все менше українців працюють у Польщі

Лише за один місяць в Польщі поменшало майже на 40 тис працюючих українців.

Все менше українців працюють у Польщі

Головне статистичне управління Польщі опублікувало дані ринку праці, з яких випливає, що кількість українців, які працюють у Польщі, систематично зменшується.

Станом на кінець квітня 2023 року кількість іноземців, які офіційно працювали в Польщі, складала 982,2 тисяч. Представляли вони понад 150 країн. Більше третини іноземних працівників (386 тисяч) мають на руках цивільноправові угоди з роботодавцем (umowa zlecenia).

Найчисленнішою групою іноземців, які працюють у Польщі, є громадяни України, однак їхня кількість помітно поменшала. На кінець квітня 2023 року нарахували 687,3 тисяч офіційно працевлаштованих українців. Їхня частка в загальній кількості працюючих іноземців зменшилася порівняно з січнем 2022 року на 3,3%.

Лише за один місяць в Польщі поменшало майже на 40 тис працюючих українців.

На кінець березня 2023 року у Польщі їх працювало 720 тисяч. Навіть уже тоді в порівнянні з січнем попереднього року це було на 2,6% менше.

Варто згадати також дані Євростату, який повідомляв, що все більше українців обирають інші країни. Багато українців шукають там соціальний захист та роботу з вищою зарплатою, ніж у Польщі.

Євростат нещодавно опублікував результати дослідження, з якого випливає, що аж 37% українців у Німеччині, хотіли б залишитися там на постійне проживання. Натомість у Польщі хочуть лишитися лише 19% біженців з України.