Як легалізувати тварин у Португалії: власний досвід

Згідно з португальським законодавством, всі тварини, що прибули в країну, повинні (навіть, зобов'язані) бути зареєстровані належним чином. 

Як легалізувати тварин у Португалії: власний досвід

Згідно з португальським законодавством, всі тварини, що прибули в країну, повинні (навіть, зобов'язані) бути зареєстровані належним чином. У них мають бути паспорт, чіп, щеплення, задовільний результат аналізу на антитіла до сказу (старше 3 місяців) та місце "прописки".

Плюс до цього їх необхідно зареєструвати в португальській базі даних домашніх тварин (на випадок втрати/крадіжки).

Якщо у вашої тварини немає жодних документів або відсутня їх частина, то вам необхідно звернутися до місцевого муніципального притулку.

Вбийте в Гугл-мапи "municipal kennel". Зауважте, що вам потрібен не найближчий, а вашого району (concelho). Записатися варто заздалегідь, тому що легалізацією тварин без повного комплекту документів займається певний ветлікар. Запис по телефону або електронній пошті притулку (якщо не впевнені у своїй англійській/португальській, то вкажіть у листі всі документи, які є у тварини та у вас, і опишіть ситуацію коротко).

Із тимчасовим захистом (у господаря) пакет обслуговування для легалізації тварин – безкоштовний. Якщо у тварини немає паспорта (або він не європейського зразка) - видадуть паспорт, якщо немає чіпа - зроблять чіп і видадуть паспорт, якщо немає щеплень - зроблять, якщо всі щеплення є і не прострочені - візьмуть аналіз крові. Важливо розуміти, що після забору крові на антитіла тварина має бути в карантині 3 місяці (ніяких контактів із чужими людьми і тваринами, собакам можна виходити лише на двір).

Вам видадуть бланк (який ви будете зобов'язані підписати) про покарання за порушення карантину (до року обмеження волі власнику).

Готуйтеся до того, що відвідування займе близько години, тому що треба буде заповнити багато папірців.

Результат аналізу на сказ лікар надішле вам на електронну пошту через приблизно 3,5 тижні після забору аналізів. З карантину задовільний результат аналізу не знімає, бо карантин триває 3 місяці з моменту забору крові.

Якщо результат аналізу незадовільний – скажуть приїхати ще раз, зробити щеплення від сказу, почекати 21 день та знову здати аналіз. Тоді карантин почне відлік із цього другого забору крові.

В реальності, шанси що хтось буде перевіряти щеплення на вулиці - максимально низькі. Але це ваша відповідальність.

Вся інформація вище - результат особистого досвіду "легалізації" тварин (котів), які приїхали з України (з білоруськими паспортами міжнародного зразка) та комунікації з державними органами. Тварини були завезені в Україну легально і давно, але для португальської ветслужби вони з території України, а не "транзитники".

Те, що до моменту відвідування лікаря у Португалії, тварини вже були на території ЄС 3 місяці (що підтверджувалося ревакцинацією на території Румунії із проставленням відповідних печаток та підписів) не допомогло зняти карантин достроково. Але можна спробувати вмовити лікаря на це, якщо ваші тварини на території ЄС більше 3 місяців і мають всі необхідні документи та щеплення.

Корисний сайт для втрачених/знайдених тварин.