- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Як отримати витяг про несудимість
Довідку про несудимість часто вимагають в офіційних установах, під час працевлаштування та вступу до університету.
Витяг про несудимість (Витяг з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості") – це офіційний документ, який замінив собою довідку про відсутність судимості та який підтверджує, що особа не має судимостей або що її судимості погашені чи зняті в установленому порядку.
Цей документ може стати в нагоді під час працевлаштування, навчання, участі у тендерах, оформлення візи тощо. Також він часто є необхідним для того, щоб отримати посвідку на проживання в інших країнах.
В Україні витяг можна отримати в таких установах:
- Міністерство внутрішніх справ (МВС): це основний орган, який видає довідки про несудимість. Звернення можна зробити як у центральний офіс, так і до територіальних підрозділів МВС.
- Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП): вони також надають можливість отримати цей документ, що може бути зручніше для багатьох громадян.
- Портал державних послуг "Дія": онлайн-заявка на отримання довідки про несудимість можлива через цей портал, що значно спрощує процес отримання документа.
- Подати запит в електронній формі та отримати довідку у формі витягу можна через електронний сервіс https://vytiah.mvs.gov.ua, увійшовши до Особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
А ще отримати витяг можна через Посольство України, більш детальну інформацію про це можна дізнатися на сайтах установ.
Слід зазначити, що громадяни повинні уточнювати який саме витяг вони потребують: "повний" чи "скорочений". В органах державної влади наголошують: якщо особа перебуває у розшуку, про це буде зазначено у витязі незалежно від його виду.
Раніше це було приводом для спекуляцій: недобросовісні посередники могли за додаткові кошти вибрати довідку про відсутність судимості в скороченому варіанті, і навіть якщо особа знаходилася в розшуку правоохоронних органів, довідку могли надати без уточнення таких важливих деталей. Чим, своєю чергою, могли ввести в оману установи інших держав. Саме тому часто іноземні органи потребують апостиля.