- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Як правильно відмовитися від виплат та пільг у Німеччині перед виїздом з країни
Як це правильно зробити, щоб не залишити "хвостів".
Українські біженці, які мають статус тимчасового захисту у Німеччині, але хочуть повернутися додому, перед виїздом із країни мають закрити усі свої виплати. Як це правильно зробити, щоб не залишити "хвостів", поділилася українка Ольга Малінкіна на своїй сторінці у Facebook.
Перед тим, як повертатися з Німеччини в Україну, жінці знадобилося більше 2 місяців, щоб закрити всі справи. У цьому питанні головне мати план і чітко слідувати йому.
Ольга радить виписати на окремий лист усі організації, з якими укладено будь-які договори. У списку українки опинилося 12 організацій. Якщо винаймати житло, список буде довшим.
Автор наводить головні пункти, які слід врахувати: Джобцентр, міграційна служба, ортсамт (прописка), медичні та інші страховки, школа або дитячий садок, допомога на дітей, банк, курси, робота, угоди та контракти (квартира, інтернет, телефон, радіо , спортклуби, проїзні квитки).
Потрібно повідомити кожну організацію про свій намір виїхати. Попередньо туди слід записатися. Запис прийом може бути як на місяць, і на два вперед.
За словами Ольги, жодну організацію, з якою підписано контракти, не вдасться закрити без довідки з ортсамту (прописка).
Також необхідно повідомити про свій виїзд до Джобцентру та закрити виплати там. Це можна зробити через листи, прийти особисто або через обліковий запис. Оскільки Джобцентр виплачує допомогу наперед, багато громадян намагаються отримати свої гроші, а потім виїхати. Але робити так не потрібно. Обман обчислять і потім все одно доведеться повертати гроші.
Щоб закрити питання зі школою, потрібно написати на сайт школи листа, потім прийти до секретаріара, отримати довідку про те, що дитина відвідувала школу, здати підручники та проїзний квиток.
Щодо проїзних "дойчландтікет" (за 49 євро), то їх можна закрити через інтернет. Банківські облікові записи також можна закрити онлайн, без відвідування відділень.
Слід також повідомити страхову компанію про дату виїзду. Вони роблять відмітку про виїзд, страхові картки не забирають. Страховки будуть дійсними до від'їзду.
З мобільним оператором та інтернет-провайдером також потрібно розривати контракти. В українки був контракт на інтернет терміном на 2 роки. Від неї вимагали прописку в іншій країні перед тим, як розірвати контракт. Майже зі скандалом вдалося віддати робітникові роутер, він не хотів його приймати, контракт так і не розірвали, вимагаючи, щоб через подругу жінка передала нову прописку, або копію надіслала лише паперовим листом з іншої країни.
Найскладніший крок – закрити питання з орендодавцем, якщо ваш контракт на оренду не минув. Так як українка жила у хостелі, то у неї просто перевірили стан кімнати та вона спокійно з'їхала. Щодо квартири, тут треба домовлятися з орендодавцем про всі нюанси.