- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Як українцям оформити довіреність за кордоном
Є декілька способів оформлення довіреності: у Консульстві України та у місцевого нотаріуса.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ багато українців залишили свої домівки і вирушили шукати прихистку в Європі. Як діяти в ситуації, коли необхідно зробити довіреність без виїзду в Україну?
Громадяни України, що перебувають за кордоном (особливо ті, які вирішили залишитися на тривалий термін) часто зважуються продати своє майно в Україні. Щоб не залишити територію країни перебування, українці можуть оформити довіреність на своїх рідних чи близьких, які від їх імені зможуть вчиняти певні правові дії на території України.
Є декілька способів оформлення довіреності: у Консульстві України та у місцевого нотаріуса.
Подати документи для посвідчення довіреності до Консульства України часто можна виключно за попереднім записом в черзі для здійснення консульських дій.
Однак, тут є проблема: інколи чекати на прийом у консульській установі доводиться досить довго, бо чітких строків немає. Але у довіреності, виданої дипустановою України, є досить суттєва перевага: документ буде чинний в Україні без додаткових засвідчень.
Перед тим, як вирушати на візит до консульської установи, потрібно скласти текст довіреності (взяти з собою в електронному вигляді) та визначитися, які повноваження матиме ваша довірена особа згідно з довіреністю.
Другий варіант — звернутися до іноземного нотаріуса для оформлення довіреності. Місцевий нотаріус може засвідчити підпис під документом, складеним українською мовою, - але лише підпис, не зміст. Після цього, як правило, треба буде ще робити апостиль. Тобто завірити у державному органі правочинність іноземного нотаріуса.
В Україні ж після цього робиться лише переклад позначок нотаріуса та апостиля - з текстом робити нічого не потрібно.
Можна також зробити довіреність іноземною мовою, оформити у місцевого нотаріуса, а вже підписаний документ офіційно перекласти в Україні.