- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Як українцям отримати сімейну допомогу (Familienbeihilfe) в Австрії
Сімейна допомога виплачується всім батькам, незалежно від їхньої діяльності та рівня доходу.
Законодавство Австрії передбачає виплату сімейної допомоги. Сімейна допомога виплачується всім батькам, незалежно від їхньої діяльності та рівня доходу. Українці також мають на неї право.
Заяву на отримання сімейної допомоги можна подати поштою (за адресою Finanzamt Österreich, Postfach 260, 1000 Wien) або в електронному вигляді через FinanzOnline . Подати заявку електронною поштою неможливо.
Для подання заяви необхідно заповнити відповідний формуляр (Beih100), який можна завантажити за посиланням. Для допомоги у заповненні можна використовувати переклад формуляра українською мовою, підготовлений BBU.
Зверніть увагу, що у пункті “1.1.3. Staatsbürgerschaft” (громадянство) після зазначення громадянства необхідно обрати поле “gültiger Aufenthaltstitel” (дійсний дозвіл на перебування).
За наявності до формуляру необхідно додати копію посвідчень переміщених осіб (Vertriebe-Ausweis), копію свідоцтва про народження дитини та копію підтвердження навчання для дітей старше 18 років.
Переміщені особи з України мають право на отримання сімейної допомоги ретроспективно з моменту прибуття в Австрію, але не раніше березня 2022 року. Для цього у формулярі у пункті “Für nachstehendes Kind beantrage ich die Familienbeihilfe bzw. gebe ich Änderungen oder den Wegfall bekannt:” (Я подаю заяву на отримання субсидії для родин та молоді на вказану нижче дитину, або повідомляю про зміни чи скасування.) необхідно обрати “Zuerkennung” (Надання) та вказати дату прибуття в Австрію.
Дані про Aktueller Personenstand (сімейній стан) (пункт 1.1.7 формуляру) та про актуального партнера (пункт 2.1 формуляру) необхідно вказувати незалежно від того, чи знаходиться партнер в Україні, іншій третій країні, в іншій країні ЄС чи в Австрії.
Пункт “2.2 Verzichtserklärung der in Punkt 2.1 angeführten Person zugunsten der antragstellenden Person 2” (2.2 Відмова особи, зазначеної в пункті 2.1, на користь особи-заявника 2") заповнювати не потрібно.
У пункті 1.5 “Bankverbindung” (банківськи реквізити) рекомендується вказати банківський рахунок, це не обов’язково має бути австрійський рахунок. У будь-якому випадку для виплат потрібні IBAN і BIC.
Після розгляду заяви австрійська податкова служба надішле заявнику повідомлення про отримання сімейної допомоги, яке також буде містити інформацію про строк отримання допомоги.