- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Як українцям зараз вступити в чеський ВУЗ
Одним із етапів вступу до чеських вищих навчальних закладів є заявка на іспити. Тож що потрібно про це знати та які умови для українців?
Чимало молодих людей із України через російське вторгнення опинилися в Чехії. Багато з них продовжують навчання там і готуються вступати до чеських вишів. Одним із етапів вступу є заявка на іспити, що відбуватимуться навесні та влітку. Тож що потрібно про це знати та які умови для українців? Про це пише proukrainu.blesk.cz.
Система освіти в Чехії відрізняється від української. У чеських вишах, щоби вступити на певну спеціальність потрібно складати іспити в університеті. Причому для кожної спеціальності окремо. Та перед цим вступники повинні заповнити заявку на іспити. Реєстрація зазвичай є платною, проте не гарантує вступ до ВНЗ. Деякі заклади дозволяють вибрати дві-три навчальні програм в одній заявці. Загалом майбутні студенти можуть подати заявку на кілька навчальних програм у декілька університетів і факультетів.
До коли можна подати заявку на іспити
Після того, як ви визначилися зі спеціальністю, знайдіть конкретні вимоги на сайті університету. Однією з умов є заявка на іспити. Зазвичай кінцевий термін подання заявки коливається між лютим та квітнем. Однак найкраще перевірити на сайті вишу, щоби не пропустити.
Як це зробити
Форми заявок для реєстрації на іспити доступні на сайті університету, а саме в розділах “Pro uchazeče” або “E-přihláška”.
Реєстрація на іспити покроково:
- Заявку здебільшого подають онлайн. Університети використовують систему електронних форм, що дозволяє студентам відстежувати статус своєї заявки впродовж усього процесу;
- У анкеті необхідно вказати: ім’я, адресу, номер соціального страхування, назву університету, факультет і напрям навчання, дані про навчання в середній школі (університети також можуть вимагати огляд оцінок ключових предметів);
- Деякі університети просять роздрукувати анкету, підписати її та надіслати поштою до університету чи факультету разом із необхідними документами;
- За кожну заявку потрібно сплатити адміністративний збір (від 400 до 600 Kč) не пізніше визначеного кінцевого терміну;
- Про подальші кроки університет вам повідомить через систему онлайн-реєстрації та листом або електронною поштою.
Чи потрібно українцям платити внесок для вступу до університету?
Редакція ProUkraїnu звернулася до Центру інтеграції іноземців із питанням, чи потрібно українцям сплачувати адміністративний збір за реєстрацію. Там отримали таку відповідь:
"Деякі університети скасували збір. Також деякі університети дозволяють подати заявку на звільнення від плати за вступ. Про це виші завжди повідомляють на своєму сайті. Вони також пропонують стипендії для студентів".
Коли необхідно подати атестат про закінчення середньої освіти?
Крім того, там спитали Центр інтеграції іноземців щодо атестату про закінчення середньої освіти. Редакції повідомили: якщо у вашій реєстрації вимагають додати такий документ, потрібно зв’язатися з навчальним відділом ВНЗ, чи можна донести пізніше. Адже чеські абітурієнти також подають атестати вже після заявки та складання іспитів.